Çemişgezek ilçesine bağlı Payamdüzü köyünde, Köylere Hizmet Götürme Birliği'nin gelecek yıl asfaltlama çalışması için döktüğü kalitesiz temel alt yapı malzemesi köyü toz dumana kattı. Köylüler, "hizmet diye köyümüze toz geldi" dedi.

Kırmızıdağ Çevre Platformu: TMMOB halkı manipüle etmeye çalışmaktadır Kırmızıdağ Çevre Platformu: TMMOB halkı manipüle etmeye çalışmaktadır

Çemişgezek Kaymakamlığı, Köylere Hizmet Götürme Birliği kapsamında, Çemişgezek ilçesinin hane sayısı olarak en büyük köylerinden olan Payamdüzü köyüne gelecek yıl yapılacak asfaltlama çalışması için, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği aracılığıyla gerekli olan temel alt yapı malzemesini köyün içindeki yollara döktürdü. Alt yapı malzemesinin kalitesiz olduğunu söyleyen köylüler, yoldan geçen araçlar ve rüzgardan dolayı evlerinin toz içinde kaldığını söyledi.
'YA BU MALZEMEYİ KALDIRIN YADA ASFALTI DÖKÜN' 
Payamdüzü köyünde yaşayan geçmiş dönem CHP il Genel Meclis üyesi Eyüp Demir, kalitesiz alt yapı malzemesinin kaldırılmasını yada yola asfalt dökülmesi gerektiğini belirtti. Demir, konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:
"Burası Tunceli nin en büyük köyü Payamdüzü. Bu köy Çemişgezek ilçesine bağlıdır. Ne yazık ki köyün yollarına dökülen beyaz çakıl ve toz hayatımızı zehir etti.  Yolun kenarında duramaz olduk. Kapımızı bacamızı açamaz olduk. Yetkililere sesleniyoruz: ya dökülen malzemeyi kaldırın yada asfalt dökün. Yaşlılarımız, çocuklarımız her geçen araçtan sonra toza toprağa bulanıyorlar. Bu durum sağlığımızı tehdit ediyor. Yolumuzu düzeltmeden şeçimlerde hiç bir parti yolumuzdan geçmesin kapımıza gelmesin."