İSTANBUL (AA) - Kiğılı, yeni sezon Ceremonia koleksiyonunu Milano Gelinlik ve Damatlık Fuarı'nda (Si Sposa Italia Collezioni Milano) tanıttı.

Kiğılı açıklamasına göre, şirket, Türkiye'yi yurt dışında temsil etmeyi sürdürüyor. Son olarak 14-17 Nisan'da İtalya'nın moda kenti Milano'da düzenlenen Gelinlik ve Damatlık Fuarı'na katılan şirketin yeni sezon Ceremonia koleksiyonu büyük beğeni topladı.

Kiğılı, gelinlik ve resmi kıyafet özelinde dünyada öncü fuarlardan Si Sposa Italia Collezioni Milano'nun gelinlik moda haftasında tek Türk markası olarak podyumda boy gösterdi. İtalyan moda markalarının yanı sıra uluslararası markaların da yer aldığı fuarda büyük ilgi gören Kiğılı, 5 yıl önce girdiği İtalya pazarında pek çok ünlü simanın da tercih ettiği marka haline geldi.

Milano'daki fuara katılan sektör temsilcileri ve diğer konuklar, Kiğılı ürünlerine büyük ilgi gösterdi. Ceremonia koleksiyonunu beğendiklerini ifade eden İtalyanlar, ürünlerin renklerden dokusuna en ince detayına kadar özenle tasarlanıp hazırlandığının belli olduğunu bildirdi.

- "Ürünlerimize gösterilen ilgiden gurur duyduk"

Açıklamada konuya ilişkin değerlendirmeleri yer alan Kiğılı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hilal Suerdem, dünyaca ünlü Milano Bridal Week'te yer almaktan mutluluk duyduklarını anlattı.

Dünyanın öne çıkan moda devlerinin büyük rekabet içinde olduğu İtalya pazarında 5 yıldır kendilerinin de bulunduğunu kaydeden Suerdem, "Mağazamızı açtığımız ilk günden bu yana çok yol kat ettik. Birçok önemli markayı geride bırakıp bir İtalyan basketbol takımına sponsor olduk. Bugün de çok önemli bir fuar olan Si Sposa Italia'da yeni sezon Ceremonia koleksiyonumuzu bir defileyle tanıttık ve bunu yapan tek Türk firması olmayı başardık." ifadelerini kullandı.

Suerdem, böyle önemli bir fuarda ve defilede yer almanın ve ürünlerine gösterilen ilginin kendilerine gurur yaşattığını kaydederek, "Hedefimiz daha da iyi yerlere gelmek, bunun için çalışmalarımızı sürdüreceğiz." değerlendirmesinde bulundu.