Okul Sporları Bilek Güreşi Gençler Türkiye Şampiyonası, Erzurum'da başladı Okul Sporları Bilek Güreşi Gençler Türkiye Şampiyonası, Erzurum'da başladı

İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi Büyükçekmece’de 17-21 Mayıs 2023 tarihleri arasında düzenlenen ve 56 ülkeden 4 bin sporcunun katıldığı 8.Turkish Open WAKO Dünya Kupası Kick Boks müsabakalarında ilimizi temsil eden Dersim Kick Boks Spor Kulübü sporcusu Erivan Barut birinci, Jidal Batmaz ve İrem Deniz Yuvanç ikinci, Bilge Gözler ve Özhan Yıkılmaz ise üçüncülükle dönerek başarı öyküsü yazdı.

Sporcuların antrenör Gürsel Tayam, sporculara destek verenlere teşekkür ederek “Dersim Kick Boks Spor kulübü başarılarına yenilerini eklemeye devam ediyor. İstanbul'da yapılan 8. Turkish Open WAKO Dünya Kupası 17-21 Mayıs 2023 tarihleri arasında gerçekleşti. 56 ülkeden 4 bin sporcunun katıldığı müsabakaya İlimizden Dersim Kick Boks Spor Kulübü'müz olarak 6 sporcu ile katılım sağladık. Müsabakada, Erivan Barut 1. olarak hem kupanın hem de altın madalyanın sahibi olurken; Jidal Batmaz ve İrem Deniz Yuvanç ikinci olarak gümüş madalya, Bilge Gözler ve Özhan Yıkılmaz ise 3. olarak bronz madalyanın sahibi oldu.Sporcularımız toplamda 5 madalya ve bir kupa ile müsabakayı tamamladı.Turnuvada desteklerini esirgemeyen her daim sporun ve sporcunun destekçisi olan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne, Tunceli Belediyesi'ne, Polat Şaroğluna ve Veli Arslana teşekkür ederiz” dedi.