Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), hükümetin Toplu İş Sözleşmesi’ne (TİS) dair teklifini kabul etmeyerek 1 günlük greve çıktı.

15 köyde elektrik yok: Şirket, trafoya müdahaleyle arıza meydana geldiği iddia etti 15 köyde elektrik yok: Şirket, trafoya müdahaleyle arıza meydana geldiği iddia etti

KESK Dersim Şubeler Platformu, hükümetin Toplu İş Sözleşmesi teklifine tepki göstererek Sanat Sokağı’nda basın açıklaması yaptı. Açıklamayı KESK Dersim Şubeler Platformu adına Tüm Bel-Sen Dersim Şube Başkanı Mazlum Doğan okudu. Açıklamaya Dersim’deki sivil toplum örgütleri, siyasi parti temsilcileri ve FEDAŞ işçileri destek verdi.

“SORUNLARIMIZ İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ”

Ülkeyi yönetenlerin attıkları her adımda üzerlerine çöken karanlığı daha da zifiri hale getirmeye çalıştıklarını belirten Mazlum Doğan, “Hükümet 16 milyonu aşkın kamu emekçisi ve emeklisine toplu sözleşme teklifini açıkladı. 4 kişilik bir ailenin açlık sınırı temmuz ayı itibariyle 38 bin TL’ye ulaşmıştır. Hükümet seçimden önce verdiği sözleri tutmadı. Ne yazık ki KESK dışındaki konfederasyonlar bu duruma tepki göstermedi. Ya bizi yok sayan bu yoksulluk ve sefalet teklifine boyun eğeceğiz ya da hak verilmez alınır diyerek sorunlarımız için mücadele edeceğiz” dedi.