Tunceli -Elazığ karayolunda Erdal Açılan’nın cansız bedenin bulunmasının ardından Jandarma ekipleri özel ekip kurdu. Açılan’ın araç çarpması sonucu öldüğü tespit edildi.

Munzur Çayı taştı, Tunceli- Ovacık karayolu kapatıldı Munzur Çayı taştı, Tunceli- Ovacık karayolu kapatıldı

Olay Tunceli-Pertek-Elazığ karayolu Yeniköy mevkiinde dün meydana geldi. Karayolu üzerinde seyir eden otomobil sürücüleri, yolun kenarında ölü bir vatandaşı görerek ekiplere bilgi verdi. 

Ekiplerin kimlik tespiti için yaptığı araştırmada, karayolunda cansız uzanan kişinin evli ve 2 çocuk babası 52 Erdal Açılan olduğunu tespit edildi. Açılan’ın cansız bedeni otopsi yapılmak üzere Tunceli Devlet Hastanesine kaldırırken İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Suç Araştırma Timleri(JASAT) ekipleri olayla ilgili özel ekip kurarak çalışma başlattı. Ekipler, 116 saatlik kamera kaydı izledikten sonra şüphelendikleri araçlar üzerinde inceleme yaptı.  Aracın alt muhafazasında yapılan inceleme de kan örnekleri Diyarbakır Kriminal Dairesine yollandı. 

Yapılan incelemede Açılan’ın cansız bedenin üzerinden araç geçtiği öğrenildi. Olayla ilgili bir kişi gözaltına alındı daha sonra serbest bırakıldı.
Gözaltına kişinin ambulansı ve Jandarma’yı arayarak gerekli bilgiyi verdiği de öğrenildi.