Eski TBMM Başkanvekili ve eski CHP’den 7 dönem Tunceli milletvekilliği yapan Kamer Genç, ölümünün 8’inci yılında anılacak. 

22 Ocak Pazartesi günü Dersim’in Nazimiye ilçesinde gerçekleşecek olan anma törenine CHP Genel Başkanı Özgür Özel, bir çok milletvekili, Genç’in ailesi ve sevenleri  anmaya katılacak. Özel, geçtiğimiz yıllarda düzenlenen anma törenlerine de katılmıştı. 

Anma öncesi İzmir Milletvekili Ednan Arslan, Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Kocaeli Milletvekili Mühip Kanko, önceki dönem milletvekili Polat Şaroğlu ve CHP Tunceli belediye başkan adayı Ali Mustafa Çelik Genç’in mezarını ziyaret etti.

İliç’te kapasite artımında DSİ, ‘ Sahanın içme ve kullanma havzasında olmadığı’ görüşü vermiş İliç’te kapasite artımında DSİ, ‘ Sahanın içme ve kullanma havzasında olmadığı’ görüşü vermiş

Tüm vatandaşları anmaya davet eden CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, “Türk siyasi tarihinde büyük iz bırakan, meclis çalışmalarıyla, konuşmalarıyla geleceğe tutmuş olduğu ışıkla gerçekten bütün halkın sevgisini kazanmış Tunceli milletvekilimiz merhum Kamer Genç’in mezarı başındayız. Genel başkanımız Sayın Özgür Özel, önceki dönemlerde grup başkanvekili iken her yılın 22 Ocak’ın Kamer Genç’in mezarı başındaki bütün anma programlarına katılmıştı. Genel başkan seçildikten sonra da geleneği bozmadı. 22 Ocak Pazartesi günü saat: 12.00’de Nazımiye’de merhum Kamer Genç’in mezarı başındaki anmaya katılacak. Burada yine bu toprakların evladı, Türkiye’de demokrasi, insan hakları ve hukuk mücadelesine büyük emek veren Kamer Genç’in anma programında olacak. Tüm vatandaşları Kamer Genç’i anmaya davet ediyoruz” dedi.