MALATYA (AA) - Malatya'nın Kale ilçesinde, İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri tarafından öğrencilere siber farkındalık semineri verildi.

Erzurum İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Aras EDAŞ eğitimde iş birliği yapacak Erzurum İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Aras EDAŞ eğitimde iş birliği yapacak

İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince Kıyıcak Mahallesi Yavuz Selim İlkokulu'nda düzenlenen seminerde, siber suçların gerçekleşmeden önlenmesi, maddi ve manevi zararın en aza indirgenmesi, farkındalık ve bilinçlendirme konuları anlatıldı.

Emniyet Genel Müdürlüğü SİBERAY Programı kapsamında sanal ortamda yaşanan mağduriyetleri azaltmak toplumun her kesimini bilinçli ve güvenli internet konularında bilinçlendirmek için verilen seminerde, "Bilinçli ve güvenli internet kullanımı, siber zorbalık, dijital oyun bağımlılığı, güvenli sosyal medya kullanımı ve zararlı yazılımlar gibi" konularda öğrencilerine eğitim verildi.

Programa katılan İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Bulut ve Okul Müdürü Kasım Ayhan, etkinlik sonunda Siber Suçlarla Mücadele Şubesi'nde görevli polis memurlarına teşekkür etti.