Dersim’de Fırat Aksa Elektrik Hizmetleri A.Ş. (FEDAŞ) işçileri düşük ücret zammına karşı iş yavaşlatma eylemlerini sürdürüyor.

FEDAŞ işçileri: “AKSA, sözünü tut!” FEDAŞ işçileri: “AKSA, sözünü tut!”

İşçiler, Sanat Sokağı’nda bir araya gelerek basın açıklaması yaptı. Açıklamaya Dersim’deki siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri de destek verdi. Açıklamada sık sık ‘İşçiyiz, haklıyız, kazanacağız’ sloganı atıldı.

“İNSANCA YAŞAMAK İSTİYORUZ”

Kendilerine reva görülen sefalete razı olmayacaklarını söyleyen FEDAŞ işçileri, “Enerji işçisi köle değildir. Dilenmiyoruz, direniyoruz ve insanca yaşamak istiyoruz. Bir türlü sesimizi duyması gerekenlere sesimizi duyuramadık. Geceleri karanlık kentleri aydınlatan biziz ama biz barınma, ısınma ve beslenme gibi en temel ihtiyaçlarımızı bile karşılayamıyoruz” dediler.

“MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Enerji işçilerinin taleplerinin açık ve net olduğunu belirten DİSK/Enerji-Sen Genel Sekreteri Emin Atsız, “Enerji işçileri her gün direk tepelerinde ölüm ile burun buruna çalışırken, açlığa ve sefalete mahkûm edilir bir biçimde çalıştırılmak isteniyor. Enerji işçilerinin talepleri yerine getirilinceye kadar mücadeleye etmeye devam edecekler” diye konuştu.

Açıklama oturma eyleminin