CHP 24. Dönem Tunceli milletvekili avukat Hüseyin Aygün, 31 Mart yerel seçimlerinde Dersim merkezde bağımsız belediye başkan adayı olacağını açıkladı. Aygün, 22 Ocak tarihinde geniş katılımlı basın açıklaması yaparak ‘ neden aday olduğunu, projelerini’ halka aktaracağını da belirtti.

‘ADAY OLMAM İÇİN YOĞUN TALEP VARDI’

Hüseyin Aygün, aday olması noktasında yoğun talep olduğunu belirterek,  “Bu konuda Dersim halkından bana yoğun bir talep geldi. Uzun bir zamandır değerlendiriyordum. Birçok kesim ile görüştüm, adaylığımın doğru olacağını ısrarla bana ilettiler. Zaten ilimizdeki bir çok STK’da bu konuda bana aday olmam için baskı yapıyordu. Yaptığım değerlendirme sonucunda Dersim’de bağımsız belediye başkan adayı olmaya karar verdim. Geniş bir ekip ile sahaya çıkacağız. Adaylığım ile ilgili 22 Ocak’ta Dersim çarşı merkezinde yapacağım geniş katılımlı halk buluşması ile adaylık gerekçelerimi ve projelerimi halkımıza anlatacağım” dedi.

DEM Parti kendi adayıyla yol yürüyecek: Adayda ön seçimle belirlenecek DEM Parti kendi adayıyla yol yürüyecek: Adayda ön seçimle belirlenecek