İSTANBUL (AA) - Küresel teknoloji markası Honor’un geçen ay Türkiye'de satışa çıkan akıllı telefonu Honor 70, Vlog çekimleri için yeni özellikler sunuyor.

Honor açıklamasına göre, Solo Cut modu ve "multi video" çekimleri gibi özelliklere sahip olan Honor 70, akıllı telefonlarını Vlog amaçlı kullananlara, video çekerken kendilerini otomatik olarak takip edebilmelerine olanak sağlıyor.

Vlog çekimlerinde tüm sahne çekilebildiği gibi akıllı portre izleme teknolojisi ile tek bir kişiye odaklanılabilen Honor 70, aynı zamanda çift kayıt teknolojisini kullanan Solo Cut modu ile farklı senaryolar üretmeyi sağlıyor. Tek bir kişi ve grup görüntüsünü aynı anda iki farklı video olarak kaydedebilen bu özellik, tek bir dokunuşla kullanıcıların daha yaratıcı kurgular elde etmesine olanak sağlıyor. Ayrıca ister dik, ister yatay kayıtlarda, tek bir çekimle tüm sosyal medya uygulamalarına uygun videolar kaydedilebiliyor.

Üçlü kamera sisteminin yanı sıra kavisli tasarıma sahip olan Honor 70, 7,91 mm kalınlık ile 178 gram ağırlığında ve 6.67 inç OLED 58 derece kavisli ekran ile birlikte geliyor.

- Sony IMX800 kamera sensörünü kullanıyor

Sony'nin IMX800 sensörünü kullanan Honor 70, gece çekimlerinde, daha fazla ışık alarak daha parlak ve daha ayrıntılı çekimler yapabiliyor. Honor 70 makro kamerası ile çekimlere olanak sağlarken, 50 MP 122 derece "Ultra Geniş" açı kamera ve 2 MP derinlik kamerasıyla sunuluyor.

Gücünü Snapdragon 778G Plus işlemcisinden alan Honor 70, yapay zeka ve Honor'un görüntüleme çözümü olan Honor Image Engine tarafından desteklenen, tutarlı yüksek çözünürlüklü görüntüler ve çekimler sunan Hesaplamalı Fotoğrafçılık özelliğini de bünyesinde barındırıyor.

Android 12 tabanlı en yeni Honor Magic UI 6.1'e ve "ultra-büyük" 4800 mAh pile sahip olan Honor 70, özel üretim tek hücreli çift döngülü pil tasarımı ve 66W Honor SuperCharge teknolojisiyle tam gün kullanım için kesintisiz güç sağlıyor.

Honor 70 modeli, gece yarısı siyahı ve zümrüt yeşili renkleriyle Türkiye’de satışa sunuluyor.