ERZURUM (AA) - Hizmet İş Sendikası Erzurum Şubesi 8. Olağan Genel Kurulu'nda şube başkanlığına Erdoğan Çelik seçildi.

Şubenin 8. Olağan Genel Kurul toplantısı, kentteki bir otelin Konferans Salonu'nda yapıldı.

Genel kurulda sendikanın Genel Başkan Vekili Halil Özdemir, yaptığı konuşmada, Hizmet iş sendikasının Türkiye'nin en büyük işçi sendikası olduğunu söyledi.

Özdemir, HAK-İŞ Konfederasyonu ve Hizmet İş Sendikası'nın olduğu yerde güzel mücadele ve sözleşmelerin olduğunu ancak kavganın olmadığını belirterek, "Hizmet İş Sendikası'nın olduğu yerde, HAK-İŞ'in olduğu yerde topluma, devlete, kamuoyuna zarar verilmez. Artık Türkiye'de bu dönem sendikacıların dönemleri bitmiştir." dedi.

Hizmet-İş Sendikası'nın 300 bine yakın üyesiyle Türkiye'nin her yerinde üyelerine hizmet etmeye çalıştığını anlatan Özdemir, şunları kaydetti:

"Erzurum en büyük desteği sağlıyor. Erzurum'da örgütlemediğimiz yer kalmadı. Erzurum emekçilerimiz açısından en huzurlu şehirlerimizden biri. Çalışanlarımız açısından en huzurlu şehirlerimizden biri. Belki ufak tefek eksiklerimiz, hatalarımız vardır ama bilerek hiçbir üyemize, işverenimize bizim yanlışımız olmaz. Belediye başkanlarımızın özellikle merhametli davranması işverenlerimizin sağduyulu davranması, sendikanın da bu şekilde davranması, işçi, işveren ve işçi uyumuyla böyle güzel ortamlar meydana geliyor. Böyle güzel sözleşmeler meydana geliyor."

Muş Alparslan Üniversitesinde "Gazze" adı verilen mescit açıldı Muş Alparslan Üniversitesinde "Gazze" adı verilen mescit açıldı

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan'ın taşeron işçilerin kadroya alınması için yaptığı çalışmaları anlatan Özdemir, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan da bunu gördü ve Türkiye'deki milyonlarca işçi kadrolu oldu. 'Boşuna uğraşıyorsunuz' dediler. Öbür sendikalar, 'her iş bitti de taşeron mu kaldı' dedi. Çalışanlar bizim mücadelemizle sendikalı olma, toplu iş sözleşmesi yapma hakkı kazandı. Ananızın ak sütü gibi kadrolusunuz. 30 yıllık kadrolu hangi hakka sahipse siz de o haklara sahipsiniz. Bundan sonra sizin kılınıza hiç kimse dokunamaz. Hem kadrolusunuz hem yanınızda HAK-İŞ ve Hizmet-İş sendikası var." dedi.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Zafer Aynalı, Yakutiye Belediye Başkanı Mahmut Uçar, Palandöken Belediye Başkanı Muhammet Sunar, Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan ve MHP Erzurum İl Başkanı Adem Yurdagül de birer konuşma yaparak 8. Olağan Genel Kurulu Toplantısı'nın hayırlı olmasını diledi.

Genel kurulda tek liste ile gidilen seçimde Erdoğan Kılıç, sendikanın yeni başkanı oldu.