Halkların Demokratik Partisi (HDP) Sözcüsü Ebru Günay, milletvekilleri Alican Önlü, Necdet İpekyüz ve Ayşe Sürücü’nün bulunduğu heyet Dersim’e geldi. Dersim’in HDP için çok önemli bir yeri olduğunu belirten HDP Sözcüsü Ebru Günay, “Seyit Rıza ve Sakine Cansız’ın direniş ruhu hepimize yol göstermeye devam ediyor. Partimize saldırılar devam ediyor ancak HDP de her yerde direnmeye devam ediyor” dedi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Sözcüsü Ebru Günay, milletvekilleri Alican Önlü, Necdet İpekyüz ve Ayşe Sürücü’nün bulunduğu heyet Dersim’e geldi. Partililer tarafından kitlesel olarak karşılanan HDP heyeti, partililerle yapacakları toplantıdan önce DAD Genel Merkezi’nde açıklama yaptı.

“AKP İKTİDARI ÜLKEYİ UÇURUMA SÜRÜKLEDİ”

Dersim’in HDP için çok önemli bir yer olduğunu belirten HDP Sözcüsü Ebru Günay, “ Partimize saldırılar devam ediyor ancak HDP de her yerde direnmeye devam ediyor. HDP, iktidarın baskı politikalarına karşı bütün toplumsal kesimle birlikte sahada mücadele etmeye devam ediyor. AKP iktidarı yönetememe kriziyle savaş ve tecrit siyaseti politikasıyla ülkeyi uçuruma sürükledi. Başta Sayın Öcalan ve diğer tutsaklar olmak üzere savaş ve tecrit politikası aslında bu iktidarın topluma düşmanlık etme siyasetinin açık bir göstergesi. Bizler savaş ve tecrit siyasetine karşı özgürlükten ve demokrasiden yana olan tavrımızı koruduk. Türkiye toplumu iki kutuplu siyasete, birbirine benzeyen iktidar ve muhalefet görüntüsüne mahkum ve mecbur değil. Cumhur ve Millet ittifakının karşısında güçlü bir Emek ve Özgürlük İttifakı var” dedi.

Köylülerden CHP İl Binası önünde 'çevre' eylemi Köylülerden CHP İl Binası önünde 'çevre' eylemi

Heyet daha sonra esnafları ziyaret ederek sorunlarını dinledi.