4 ilçenin ulaşımını kolaylaştıran Singeç Köprüsü'nün tamamlandığını ve propaganda için hizmete açılmadığını gündeme getiren CHP Milletvekili Polat Şaroğlu, tepkisinin ardından köprünün hizmete açıldığını duyurdu.

Pertek, Hozat, Ovacık ve Çemişgezek ilçelerimizi birbirine bağlayan 14 ayaklı ve 13 açıklıktan oluşan toplam 472 metre uzunluğundaki Singeç köprüsünün çalışmaları tamamlanmıştı. Geçtiğimiz günlerde CHP Tunceli Milletvekili Polat Şaroğlu, Pertek Hozat yol projesinin içinde yer alan Singeç Köprüsünün yapımı tamamlanmasına rağmen hizmete açılmamasına tepki göstererek Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu’na soru önergesi vermişti.

GÜNDEME GELDİKTEN SONRA KÖPRÜ HİZMETE AÇILDI

Milletvekili Polat Şaroğlu’nun  köprünün” Açılış, seçim öncesi siyasi bir şova dönüştürülmek isteniyor” şeklinde tepkisinin ardından köprünün hizmete açıldı. Sosyal medya hesabından köprüden geçen aracın görüntüsünü paylaşan Şaroğlu, “ Pertek - Hozat yol projesinin içinde yer alan Singeç Köprüsü, yapımı tamamlanmasına rağmen yaklaşık bir aydır hizmete açılmayı bekliyordu.  Konuyu Meclis gündemine taşımamızın ve tepkimizi dile getirmemizin ardından bugün itibariyle köprü vatandaşlarımızın hizmetine açılmıştır” dedi.

Tunceli- Ovacık karayolu açıldı Tunceli- Ovacık karayolu açıldı