Kaftancıoğlu kararına Çelik’ten sert tepki

Yargıtay, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun 3 davadan aldığı cezaları onadı, karara CHP Tunceli İl Başkanı Ali Mustafa Çelik tepki gösterdi.

Gündem 12.05.2022, 18:28 12.05.2022, 18:36
451
Kaftancıoğlu kararına Çelik’ten sert tepki

Yargıtay, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun 3 davadan aldığı cezaları onadı, 2 davayı ise düşürdü. Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Kaftancıoğlu’na 5 ayrı suçtan verilen 9 yıl 8 ay 20 günlük hapis cezasının 4 yıl 11 ay 20 gün olan bölümünü onadı. Yargıtay, Kaftancıoğlu’na iki suçtan verilen 4 yıl 2 aylık hapis cezasını ise bozdu. Kaftancıoğlu’nun sosyal medya paylaşımları nedeniyle ”kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret”, ”Türkiye Cumhuriyeti Devletini alenen aşağılamak” ve ”Cumhurbaşkanı’na hakaret” suçlarından verilen cezaları onandı.

‘HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜNÜ İKTİDARA GÖSTERECEĞİZ!’

CHP Tunceli İl Başkanı Ali Mustafa Çelik, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında verilen hapis cezası ve siyasi yasak kararına tepki gösterdi. Çelik, tarafından yapılan açıklamada, “ Yargıtay 3'üncü Ceza Dairesi, CHP İstanbul İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu'na, sosyal medya paylaşımlarını gerekçe göstererek 'kamu görevlisine hakaret', 'Türkiye Cumhuriyeti Devletini alenen aşağılamak' ve 'Cumhurbaşkanına hakaret' suçlarından verilen toplam 4 yıl 11 ay 20 gün hapis cezasını onayladı. Ve alınan bu kararla bir kez daha adaletin, yargının iktidarın elinde olduğunu anladık. Çünkü Kaftancıoğlu için kullanılan bu iftiralar tamamen asılsızdır. Cumhurbaşkanına hakaret, kin ve düşmanlığa sevk etmek vb. suçlar asla kabul edilemez bir durumdur. Kaftancıoğlu sadece görevinin gereği olan ifade özgürlüğü, halkı bilinçlendirme görevini yerine getirmiştir. Ve iktidar türlü bahanelerle bunu manipüle edip, suç gibi göstermiştir. Bizler bir 1 cm bile geri adım atmayacağız.  İl Başkanımız  Canan Kaftancıoğlu’nun 10 sene evvel yapmış olduğu bir sosyal medya paylaşımının bugün gündeme getirilmesi iktidarın muhalefeti sindirme çabasının son örneğidir. Hukukun üstünlüğünü, Kaftancıoğlu'nun suçsuzluğunu iktidara göstereceğiz. Bu ülkede elbet bir gün adaleti tesis edeceğiz" denildi. 

Yorumlar (0)
14
parçalı bulutlu
İstatistikler
Gösterim Tekil IP
Dün 14599 2165
Bugün 174 158
Toplam 6034569 202626