banner14

Vodafone ve DE-CIX’ten kurumsal müşterilere yeni bulut hizmetleri

- Vodafone Türkiye Toptan Satış Direktörü Serdar Birlik:- “DE-CIX iş birliğiyle Esenyurt Veri Merkezi’nde kurumsal müşterilerimize bulut bağlantı hizmetleri sağlıyoruz. Müşterilerimizi bu sayede lokasyonları arasında en etkin ve güçlü altyapı ile DE-CIX aracılığıyla bağlarken, onlara maliyet ve zaman tasarrufunun yanı sıra performans artışı ve satış sonrası destek gibi faydalar da sunabiliyoruz”

GENEL 31.05.2022, 14:07
13
Vodafone ve DE-CIX’ten kurumsal müşterilere yeni bulut hizmetleri

İSTANBUL (AA) - Vodafone Türkiye ile internet değişim operatörü DE-CIX iş birliği kapsamında, Vodafone’un kurumsal müşterilerine bulut hizmetleri sunmak üzere Esenyurt Veri Merkezi’nde bir DE-CIX sabit erişim bağlantı noktası (PoP) kuruldu.

Vodafone Türkiye'den yapılan açıklamaya göre, Vodafone, dünyanın önde gelen internet değişim operatörü DE-CIX ile yeni bir anlaşma imzaladı.

DE-CIX ile uzun süredir var olan iş birliğini uluslararası bağlantı alanına da taşıyan Vodafone Türkiye, kurumsal müşterilerine bulut hizmetleri sunmak üzere Esenyurt Veri Merkezi’nde bir DE-CIX sabit erişim bağlantı noktası (PoP) kurdu.

Esenyurt Veri Merkezi’nde kurulan DE-CIX sabit erişim bağlantı noktası sayesinde Vodafone Türkiye, kurumsal müşterilerine, DE-CIX’in global birbirine bağlantı ekosistemine erişim sağlamanın yanı sıra global çerçevede bulut bağlantı hizmetleri de sunacak.

- Kesintisiz ve etkin bağlantı hizmeti

Vodafone ve DE-CIX’in yeni anlaşması ile hem DE-CIX Vodafone kurumsal müşterilerini tek bir bağlantı ile birçok buluta bağlayacak hem de Vodafone global bir internet değişim operatörünü Esenyurt Veri Merkezi’nin bağlantı noktalarından biri haline getirecek.

Esenyurt Veri Merkezi’ndeki DE-CIX sabit erişim bağlantı noktası ile yurt dışına doğrudan özel bulut bağlantısı sağlanacak. Bu sayede lokasyonlar arasında kesintisiz, etkin ve güçlü bir bağlantı daha az maliyet, daha etkin performans ve maksimum güvenlik ile sunulacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vodafone Türkiye Toptan Satış Direktörü Serdar Birlik, “DE-CIX iş birliğiyle, Esenyurt Veri Merkezi’nde kurumsal müşterilerimize bulut bağlantı hizmetleri sağlıyoruz. Müşterilerimizi bu sayede lokasyonları arasında en etkin ve güçlü altyapı ile DE-CIX aracılığıyla bağlarken, onlara maliyet ve zaman tasarrufunun yanı sıra performans artışı ve satış sonrası destek gibi faydalar da sunabiliyoruz.” ifadelerini kullandı.

DE-CIX Türkiye Bölge Direktörü Bülent Şen ise Vodafone Türkiye ile 2016 yılından beri birlikte çalıştıklarını aktararak, "Türkiye’de eşleştirme alanındaki iş birliğimiz, şimdi yeni kurduğumuz sabit erişim bağlantı noktası ile bulut bağlantı alanında da devam edecek. Bu iş birliğiyle, Vodafone’un kurumsal müşterileri ile dünyanın lider bulut operatörleri arasında güçlü bir bağlantı sağlayacağız. İş birliğimizin Vodafone kurumsal müşterilerine önemli bir verimlilik artışı sağlayacağına inanıyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar (0)
17
kapalı
İstatistikler
Gösterim Tekil IP
Dün 15238 2221
Bugün 15274 2131
Toplam 6580107 215153