banner14

Van'da Zübeyde Hanım Caddesi yeni görünüme kavuşturuldu

GENEL 30.11.2021, 13:07
40
Van'da Zübeyde Hanım Caddesi yeni görünüme kavuşturuldu

VAN (AA) - Van Büyükşehir Belediyesi, prestij cadde projeleri kapsamında Zübeyde Hanım Caddesi'ni yeni bir görünüme kavuşturdu.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, "Prestij Cadde Projeleri" ile kente marka değeri oluşturan caddeler kazandırılıyor.

Bu kapsamda Zübeyde Hanım Caddesi yeni görünüme kavuşturuldu, İskele Caddesi'nin ikinci etabı da yenilendi.

Fen İşleri Dairesi Başkanlığınca yenilenen 1.6 kilometrelik caddede yol, asfalt, kaldırım, engelli yürüme bandı, altyapı ve dekoratif aydınlatmalar yapıldı.

Ayrıca aynı proje kapsamında Beşyol Meydanı ile Yeniyol arasındaki 440 metrelik İskele Caddesi ikinci etabı da tamamlandı.

Yeni haliyle kentin en cazibeli caddelerinden biri olan İki Nisan Caddesi ile Koçbey Caddesi arasındaki Zübeyde Hanım Caddesi'nde yeşil doku muhafaza edilerek yol kenarındaki ağaçlara yenileri eklendi.

Mevsim şartları ve çevresel faktörler göz önüne alınarak yenilenen Zübeyde Hanım Caddesi ile İskele Caddesi'nin ikinci etabının kaldırım ve orta refüj kısmına 16 bin 500 metrekare andezit plaka ve bazalt küptaş kullanılırken, 2 kilometrelik engelli yürüme bandı, 132 dekoratif aydınlatma ve yaklaşık 30 bin metrekarelik yol ağına da sıcak asfalt uygulandı.

İki caddedeki mevcut elektrik hatlarının yer altına alınmasıyla görüntü kirliliğinin önüne geçildi, kaldırımların altına fiber-optik hattı çekildi.

Yorumlar (0)
24
açık
İstatistikler
Gösterim Tekil IP
Dün 9974 1590
Bugün 2585 827
Toplam 7247065 226797