banner14

Van'da "İcra Hukukundan Kaynaklanan Davalar" konulu eğitim semineri başladı

GENEL 24.06.2022, 12:38
5
Van'da

VAN (AA) - Türkiye Adalet Akademisi Meslek İçi ve Hizmet İçi Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen "İcra Hukukundan Kaynaklanan Davalar" konulu meslek içi eğitim semineri başladı.

İpekyolu ilçesindeki otelde düzenlenen seminerde konuşan Türkiye Adalet Akademisi Başkanı Muhittin Özdemir, söz konusu davalara bakmakla görevli Bölge Adliye Mahkemesi Başkan ve üyeleri ile hakimlere yönelik meslek içi eğitim seminerinin 3 gün süreceğini belirtti.

Türkiye Adalet Akademisinin yenilenen ve güçlenen yapısı, "Güven veren adalet için etkin eğitim" anlayışını temel alan vizyonuyla çalışmalarına devam ettiğini anlatan Özdemir, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Türkiye Adalet Akademisi, aday eğitimi, hakim ve savcı eğitimleri, kamu kurumlarına yönelik hukuk ve adalet konularında düzenlenen hizmet içi eğitimler ile yabancı ülke hakim ve savcılarına yönelik yurt dışı eğitimler olmak üzere dört alanda eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir. Hedefimiz hukuka ve insan haklarına bağlı, tarafsız, bağımsız, hür vicdanıyla karar veren, meslek etik ilkelerini benimseyen, toplumun adalet ihtiyacına cevap verebilecek nitelikte hakim ve savcılar yetiştirmektir. Hizmet içi eğitimlerimiz kapsamında da bugün başlayan İcra Hukukundan Kaynaklanan Davalar konulu eğitim seminerimizi Hakim ve Savcılar Kurulu tarafından görevlendirilen 81 katılımcı ile tamamlayacağız. Bu eğitim kapsamında, şikayet, itiraz ve itirazın kaldırılması, ilamlı takipler, rehinin paraya çevrilmesi yoluyla yapılan takipler, kambiyo senetlerine mahsus icra takipleri ve buna ilişkin icra mahkemesine başvurular, istihkak davaları, ihalenin feshi konuları görüşülecek."

Van Cumhuriyet Başsavcısı Oğuzhan Dönmez ise meslek içi eğitim seminerinin Van'da yapılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Bu tür eğitimlerin mesleki açıdan önemli olduğunu vurgulayan Dönmez, "Bölgemizde şanlı bayrağımızın göklerde özgürce dalgalanması için canlarını feda eden kahraman şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum. Kahraman gazilerimize sağlık ve mutluluklar diliyorum. 'İcra Hukukundan Kaynaklanan Davalar' konulu meslek içi eğitim seminerinin çok faydalı olacağına inanıyorum. İlimizde düzenlenen seminere katılan tüm konuklarımıza teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Yargıtay 12. Hukuk Dairesi Başkanı Ayhan Tuncal, Yargıtay 12. Hukuk Dairesi üyeleri ve değişik illerden hakimlerin katıldığı seminer, 3 gün sürecek.

Yorumlar (0)
17
kapalı
İstatistikler
Gösterim Tekil IP
Dün 15238 2221
Bugün 15066 2105
Toplam 6579899 215150