banner14

Vali Okay Memiş, termal aquapark ve domates seralarını inceledi

GENEL 23.06.2022, 18:36
4
Vali Okay Memiş, termal aquapark ve domates seralarını inceledi

ERZURUM (AA) - Erzurum Valisi Okay Memiş, Aziziye Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan termal aqupark ile domates seraları yatırımlarını inceledi.

Aziziye Kaymakamı Abdulkadir Çelik ve Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan ile yatırımları gezen Vali Memiş, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Vali Memiş, belediyelerin bu tür örnek hizmetler üretmesinin kendilerini mutlu ettiğini belirterek, "Termal aquapark yatırımı sayesinde Aziziye ve Ilıca, turizmde yeni bir çekim alanı oluşturacak. Her ayrıntısı profesyonelce düşünülen yatırım, Erzurum'a kazandırılmış özel eserlerden birisi. Doğa ve insanın iç içe olacağı ortamlar oluşturmak önemli. İşte bu doğallık bungalov evler de var. İnsanların tam da aradığı konsept bu." dedi.

Belediye Başkanı Orhan ise seralarda özellikle kışın ısıtma işlemini termal sulardan karşılayacaklarını, termal suların yetersiz kaldığı dönemlerde ise biyokütle sistemiyle ısıtma yaparak maliyeti azaltacaklarını anlatarak, "Bu yatırımımız üretim açısından bir model teşkil etmiş olacak. Zaten yola çıkış amacımız da bölgemizde termal destekli domates üretiminin yapılabileceğini göstermek. Bu doğrultuda yatırımcılarımıza her türlü imkanı sunmaya hazırız." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
17
kapalı
İstatistikler
Gösterim Tekil IP
Dün 15238 2221
Bugün 14822 2083
Toplam 6579655 215148