banner14

Ünlü piyanist Fazıl Say, Munzur için söyledi,20 bin kişi dinledi

Dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say, ‘Munzur Nehri ve Çevre kirliliği’ konusunda farkındalık oluşturmak için Munzur Nehri kenarında doğada 20 bin kişiye konser verdi.

GENEL 28.05.2022, 20:05 29.05.2022, 17:27
31872
Ünlü piyanist Fazıl Say, Munzur için söyledi,20 bin kişi dinledi

Dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say, 'Munzur Nehrinin Özgür Akması ve Çevre kirliliğine' dikkat çekmek için Dersim'de geldi. Say, Ovacık ilçesinde  Munzur Nehri kenarı yanında açık havada konser verdi.

Ücretsiz konserde Say’a albümlerinde de birlikte çalıştığı mezzosoprano Serenad Bağcan eşlik etti. Konsere, Dersim'in  yanı sıra İstanbul, İzmir, Ankara, Elazığ, Malatya, Bingöl ve Erzincan’dan bir çok dinleyici geldi. Say ile Bağcan’ın eşlik ettiği konseri 20 bin kişi dinledi. Konserde biri Dersim türküsü biri de Kürtçe olmak üzere toplamda 14 eser seslendirildi.

 ‘MUNZUR’UN TEMİZ VE ÖZGÜR AKMASI İÇİN BURADAYIZ’

Munzur nehrinin temiz ve özgür akması için, Dersim'de konser verdiğini söyleyen ünlü piyanist Fazıl Say,“ Burada olmak benim için bir onur. Böyle güzel bir kalabalığın içinde müziğimizi sizlere sunacağız. Munzur, temiz ve özgür akması için bizde katkılarımızı sizle dayanışma içerisinde olarak sizin yalnız olmadığınızı belirtmek için buradayız. Çevre illerden ve Türkiye’nin bir çok ilinden gelen dostlarımıza teşekkür ederiz. Bu diyardan çok fazla insanla tanıştım ve hep aydın insanlardı. Dersimlilerin ne kadar çok kitap okuduğunu ve aydın olduğunu bilirim. Ben hep gurur duydum Dersimlilerden” dedi.

Yorumlar (4)
Hidir Demir 1 ay önce
Ülkemizin önemli bir sanatçısı Fazıl Say'ın , memleketimde konser vermesi beni gururlandirdı.Ve söz konusu konserini ( dinletisini) Munzura atfetmesi; onun özelinde ďoğal kaynakların onemini ve korunmasını vurgulaması da ayrıca ďeğer verilmesi gereken bir tutum.
Hidir Demir 1 ay önce
Dün yazdığım mesajımda, Sayın Serenad Bağcan'ın adını anmadığım icin üzüldüm.
Kendisine çok teşekkur ederim; izninizle Dersimliler ( Tunceliler) adına şükranlarımı ifade ederim.
Vengdar 1 ay önce
Çok değerli sanatçılarımız F. SAY ve S. Bağcan sağolsunlar, çok teşekkürler.
BERX U DAR Vé.
Vengdar 1 ay önce
Bu Dersim gazetesinin ZAZACA dan haberi yok mu? Dersim türküsü ve Kürtçe diyor. Kürtçeye de Erbılce de, SİİRTCE de o zaman.
30
açık
İstatistikler
Gösterim Tekil IP
Dün 15160 2024
Bugün 11810 2037
Toplam 6714180 217748