banner14

Muş'ta "Dünya Çevre Günü" etkinliğinde yürüyüş ve atölye çalışması yapıldı

GENEL 05.06.2022, 19:18
16
Muş'ta

MUŞ (AA) - Muş Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü tarafından "Dünya Çevre Günü" etkinlikleri kapsamında "İlk Adım Çevre Yürüyüşü" ve atölye çalışması gerçekleştirildi.

Öğretmenevi önünde bir araya gelen öğrenci, gönüllü gençler ve kurum temsilcileri, İstasyon Caddesi'nden Valilik önüne kadar yürüdü.

Daha sonra etkinlik, tarihi Murat Köprüsü'ndeki Sultan Alparslan Millet Bahçesi'nde saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti.

Atölyelerde yapılan çalışmaları inceleyen Vali İlker Gündüzöz, AA muhabirine, çocuklara çevrenin öneminin ve çevre sorunlarının ne kadar büyük bir sıkıntı olduğunun izah edilmesi gerektiğini söyledi.

Çocukların dünyaya ve çevreye sahip çıkması gerektiğine işaret eden Gündüzöz, şöyle konuştu:

"Dünyamız büyük çevre sorunlarıyla boğuşuyor ama bu konuda yeni nesil daha duyarlı. Türkiye'de de çevre sorunlarına karşı adımlar atıldığını görüyoruz. Her şey bu bilinç ve duyarlılıkta başlıyor. Yeni nesiller, çevreye bizden daha duyarlı olacaklar. Biz eğer dünyaya iyi bakmazsak yarın çocuklarımız, torunlarımız çok daha sıkıntılar çekecek. Devletimiz bu konuda ciddi adımlar atıyor. Sürekli vatandaşlarımızda farkındalık oluşması yönünde adımlar atılıyor. Sayın Cumhurbaşkanı'mızın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi'nin önderliğinde 'Sıfır Atık' projeleri yürüyor. Türkiye bu konuda uluslararası ödüller alıyor. Çevre konusunda daha iyi günlere gidiyoruz."

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Rahmi Toktaş da gelecek nesillere bırakabilecekleri en değerli şeyin yaşanabilir bir dünya olduğunu belirtti.

Öğrenciler şarkılar eşliğinde eğlenceli vakit geçirdi.

Atölyelerde atıl malzemelerden yapılan kitap ayracı ve rüzgar gülleri öğrencilere dağıtıldı. Gönüllü gençler Murat Köprüsü çevresinde çöp topladı.

Etkinliklere Belediye Başkan Yardımcısı Muhterem Bozkurt, Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Güler, Milli Eğitim Müdürü Enver Kıvanç, Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Şengül, Muş Alparslan Üniversitesi öğrencileri ve AFAD gönüllüleri de katıldı.Yorumlar (0)
35
açık
İstatistikler
Gösterim Tekil IP
Dün 12396 1828
Bugün 8212 1597
Toplam 7311027 227778