banner14

Muş Belediye Başkanı Asya'dan Engelliler Haftası mesajı

GENEL 11.05.2022, 12:57
11
Muş Belediye Başkanı Asya'dan Engelliler Haftası mesajı

MUŞ (AA) - Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, Engelliler Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı.

Asya, mesajında, engelli bireylerin toplumun önemli bir parçası olduğunu belirtti.

Engelli vatandaşların toplumsal hayata katılımlarının sağlanması ve hayat standartlarının yükseltilmesi, çağdaş toplum anlayışının bir parçası olduğunu aktaran Asya, şunları kaydetti:

"Engelli olmak asla bir kusur olarak görülmemeli ve engelli bireylerimiz hiçbir zaman yaşama azmini yitirmemelidir. Hayatı onlarla paylaşan bireyler olarak bizler de bu süreçte gereken desteği kendilerine sunmalıyız. Engellilere sahip çıkmak, onların sorunlarının çözümüne katkıda bulunmak ve yaşamlarını kolaylaştırıcı önlemler almak hepimizin ortak sorumluluğudur. Engellilik, sadece engellilerin ve ailelerinin içinde bulunduğu bir sağlık sorunu değil, sosyal boyutlarıyla hepimizi yakından ilgilendiren ve herkesin ortak çabasını gerektiren bir konudur. Eğitimden sağlığa, iş ve mesleki rehabilitasyondan, kültür ve sanata, spor ve kent standartlarının iyileştirilmesine, ulaşımdan psikolojik ve sosyal desteğe ihtiyacı olan engelli vatandaşlarımızın sorunlarının çözümlerinde her zaman yanlarında olmalıyız."

Sosyal devlet anlayışı ile engelli insanların sorunlarına çözüm üretmenin herkesin görevi olduğunun unutulmaması gerektiğini vurgulayan Asya, "Her bireyin birer engelli adayı olduğunu hatırlayarak, engelli vatandaşlarımıza karşı her zaman duyarlı olmalıyız. Engelli vatandaşlarımıza sadece bir hafta değil, tüm yaşamları boyunca sahip çıkmalıyız. Kendimizi onların yerine koyarak düşünmeli ve engelli insanlarımızın daha rahat yaşayabileceği bir dünya kurmak için hepimiz elimizden geleni yapmalıyız." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
13
açık
İstatistikler
Gösterim Tekil IP
Dün 15686 2395
Bugün 7049 1314
Toplam 6057130 203117