banner14

Muş Belediye Başkanı Asya'dan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı mesajı

GENEL 18.05.2022, 20:48
7
Muş Belediye Başkanı Asya'dan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı mesajı

MUŞ (AA) - Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Asya, mesajında, 19 Mayıs'ın, vatan sevgisiyle, bir milletin topyekun harekete geçtiği, işgalin ardından hiç vakit kaybetmeden vatan toprağında bir gün bile esir kalmadan yeni bir devlete giden yolda atılan adım olduğunu söyledi.

Üç kıtada adaletle hüküm süren, Osmanlı İmparatorluğu'nun son zamanlarında coğrafyayı yeniden şekillendirme düşüncesiyle, vatan topraklarına göz dikenlere karşı, milletin kahramanlık ve destansı bir cesaretle karşı durduğunu belirten Asya, şunları kaydetti:

"19 Mayıs'ta başlayan bağımsızlık mücadelesiyle ilk adımları atılan Cumhuriyetimizin, birlik ve beraberlik ruhu içinde, gelecekte daha huzurlu, daha gelişmiş, daha müreffeh bir ortama kavuşması için hepimize görevler düşmektedir. Özellikle gençlerimize büyük görevler düşmektedir. Atalarımızdan yadigar kalan, bizlere vatan olan ülkemizin geleceği, gençlerimizin omuzlarında yükselecektir. Güçlü ve müreffeh bir Türkiye idealini yaşatarak geleceğe taşıyacak olan en büyük zenginliğimiz, geleceğimizin teminatı, umudumuz, çocuklarımız ve gençlerimizdir. Dünyadaki ilerleme yarışında ülkemizin en büyük güvencesi olan gençlerimizi, ne kadar eğitimli, ne kadar donanımlı, milli ve manevi değerlerine bağlı bireyler olarak yetiştirebilirsek, geleceğimiz de bir o kadar emin ellerde olacaktır. Bizler, en doğru yatırımın insana ve gençlere yapılan yatırım olduğunu biliyor ve çalışmalarımızı bu doğrultuda sürdürüyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle vatanı için canını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle anar, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı tebrik ederim."

Yorumlar (0)
30
açık
İstatistikler
Gösterim Tekil IP
Dün 15160 2024
Bugün 11325 1993
Toplam 6713695 217737