banner14

Koçtaş’tan teraslarında açık havanın keyfini yaşamak isteyenlere öneriler

- Koçtaş uzmanları, alana uygun ve ihtiyacı karşılayacak mobilya, kolay monte edilebilir yer karoları, teras zemininde kullanılan renk paletine ve dekorasyon tarzına uygun bir halı ya da kilim, duvara asılacak palet ya da metal demirlerin üzerine konumlandırılacak çiçekler tavsiye ediyor

GENEL 03.06.2022, 13:38
17
Koçtaş’tan teraslarında açık havanın keyfini yaşamak isteyenlere öneriler

İSTANBUL (AA) - Koçtaş, yaz aylarında hem evinde olup hem de açık hava rahatlığını doyasıya yaşamak isteyenler için teras dekorasyon önerileri sunuyor.

Koçtaş'tan yapılan açıklamaya göre, yaşam alanları için ihtiyaç olan ürünleri bulunduran Koçtaş, yaz aylarında açık havanın keyfini evlerinde çıkarmak isteyenler için birkaç adımda uygulanabilir teras dekorasyonu önerileri veriyor.

Her alanda olduğu gibi teras dekorasyonunda da mobilya seçimi büyük önem taşıyor. Koçtaş uzmanları, alana uygun ve ihtiyacı karşılayacak mobilya seçimi yapmalarını tavsiye ediyor. Zemin dekorasyonunda ise kolay monte edilebilir yer karolarıyla şık ve kullanışlı bir alan oluşturulabiliyor. Teras zemininde kullanılan renk paletine ve dekorasyon tarzına uygun bir halı ya da kilim ile de yer dekorasyonu tamamlanabiliyor.

Teras dekorasyonunun olmazsa olmazı bitki seçiminde ise alanın uygunluğuna göre duvara asılacak palet ya da metal demirlerin üzerine konumlandırılacak çiçekler ile yeşilin huzur veren enerjisi teraslara yansıtılabiliyor.

Koçtaş uzmanları, uygun bütçeli kendin yap önerileriyle terasları keyifli alanlara dönüştürmek isteyenlere kullanılmayan eski eşyaları dönüştürmelerini tavsiye ediyor. Örneğin eski kitaplığı terasta bir sedire dönüştürmek güzel fikir olarak öne çıkıyor.

Teras aydınlatmasında ise apliklerden, birkaç ampulün bir arada bulunduğu ışık zincirlerinden, büyük mumlardan, hatta spot aydınlatmalardan yararlanılabiliyor. Solar aydınlatma seçeneği de hem doğayı koruyan hem de bütçeye en uygun alternatifler arasında yer alıyor. Gökyüzünü rahatça izleyebilmek ve güneşten korunmak için terasa uygun bir şemsiye tercih edilmesi, tavana çıtalar monte edilerek renkli kumaşlar asılması öneriler arasında bulunuyor.

Son yılların öne çıkan teras dekorasyonu ürünleri arasında yer alan tekli salıncak ile alanın atmosferini değiştirmek ve şık bir görünüm katmak da mümkün oluyor. Koçtaş uzmanlarının önerilerine, "https://blog.koctas.com.tr/teras-dekorasyonu-onerileri" adresinden ulaşılabiliyor.

Yorumlar (0)
32
açık
İstatistikler
Gösterim Tekil IP
Dün 15673 2149
Bugün 8620 1521
Toplam 6665257 216832