banner14

Kılıçdaroğlu’nun memleketinde “Adayımız Kemal Kılıçdaroğlu’dur” dedi

CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, Kemal Kılıçdaroğlu’nun memleketi Tunceli’de düzenlenen basın toplantısında, “ Herkesin aklına tek isim geliyor tabii ki altılı masa bu kararı verecek ama Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayı Kemal Kılıçdaroğlu’dur” dedi.

GENEL 04.06.2022, 17:01
648
Kılıçdaroğlu’nun memleketinde “Adayımız Kemal Kılıçdaroğlu’dur” dedi

SERHAT OZAN YILDIRIM

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla 51 ilde 102 milletvekilinin eş zamanlı ziyaretleri kapsamında CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın ile Tunceli Milletvekili Polat Şaroğlu, 'Sorunu Biliyoruz, Çözeceğiz' temasıyla, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşların sorunlarını dinleyip rapor haline getirmek için Tunceli’ye geldi. Kente gelen milletvekilleri CHP Tunceli İl Başkanlığındaki program çerçevesinde basın mensuplarıyla bir araya geldi. 

'ADAYIMIZ KILIÇDAROĞLU'

Bursa Milletvekili Erkan Aydın, CHP’nin adayının Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu belirterek, "Bizim için en zor olan bölgelerde dahi izleyenleriniz olmuştur gayet coşkulu bir kalabalıkla insanların müthiş bir ilgiyle artık geliyor gelmekte olan. İsteselerde istemeseler de oraya doğru gidiyor. Bize her yerde soruyorlar, size de soruyorlar. Sokağa çıkıyorsun eş dost soruyor Cumhurbaşkanı adayı kim olacak, neden açıklamıyorsunuz diye. Biz de söylüyoruz; Önce Cumhur İttifakı açıklasın biz hazırız. Seçimi ilan edin ertesi gün açıklayalım. Nasıl bir cumhurbaşkanı olması lazım önce ondan bahsedeyim. Halkına kötü söz söylemeyen, eş dost ve akraba kayırmayan, hak yemeyen ve hak yedirmeyen, sarayda oturmayan, korumasız sokakta dolaşabilen, dini siyasete alet etmeyen, hazinenin kuruşunu yedirmeyen, yargıyı siyasete alet ettirmeyen, halkının yanında her zaman yer alan. Bu tanımları koyduğumuz zaman herkesin aklına tek isim geliyor. Tabii ki altılı masa bu kararı verecek ama Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayı Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Bu özelliklerden dolayı Kılıçdaroğlu’dur. Sahada ve gittiğimiz her yerde sayın genel başkanının adaylığı ile ilgili müthiş bir teveccüh oluşmuş durumda. Belki birkaç ay önce böyle değildi ama son çıkışlarında halkın şuan ki ihtiyaçlarına cevap verebilecek, halktan, hukuktan ve demokrasiden yana yönetim sergileyebilecek olan kişi CHP adına Kemal Kılıçdaroğlu'dur. Altını çizerek bir kez daha söylüyorum bu kararı altılı masa birlikte alacaktır. Oradaki ittifakın önerisi ve onayıyla birlikte olacaktır” dedi.

CHP Tunceli Polat Şaroğlu ve İl Başkanı Ali Mustafa Çelik ilde işsizlik ve doğadaki maden projeleri sorunu olduğunu belirtti.

Yorumlar (0)
17
kapalı
İstatistikler
Gösterim Tekil IP
Dün 15238 2221
Bugün 15750 2173
Toplam 6580583 215162