banner14

Gaziantep, Adıyaman, Malatya ve Şanlıurfa'da karla mücadele sürüyor

- Bölgede, görevliler yolları trafiğe açmak için çalışmaya devam ederken, mahsur kalanlara kumanya dağıtıldı, bazı noktalarda vatandaşlar misafirhanelerde ağırlandı

GENEL 19.01.2022, 12:35
18
Gaziantep, Adıyaman, Malatya ve Şanlıurfa'da karla mücadele sürüyor

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep, Adıyaman, Malatya ve Şanlıurfa'da kar ve tipi günlük yaşamı olumsuz etkilemeye devam ederken ekipler çalışmalarını sürdürüyor.

Gaziantep'te kar kalınlığının 50 santimetreye ulaştığı kent merkezinde, Büyükşehir Belediyesi ekipleri, 161 araç ve 600 personelle karla aralıksız mücadele ediyor.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, gece boyu süren çalışmalarla ana arterlerin büyük çoğunluğunun araç ulaşımına uygun hale getirildiği belirtildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de ekiplerin çalışmalarını yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.

Nizip Belediyesi ekipleri ise yollarda ve kaldırımlarda kar küreme ve tuzlama çalışması yürütüyor.

İlçe merkezinde kapanan yolların açılmasına yönelik iş makinelerinin yardımıyla çalışmalarını sürdüren ekipler, kırsal mahallelerde de yollarda biriken karları temizleyerek trafik akışının güvenli bir şekilde yapılmasını sağlamak için yoğun çaba sarf ediyor.

Öte yandan, gece etkili olan kar yağışı nedeniyle kaymakamlık ve belediye tarafından yolda mahsur kalan sürücülere ikramlarda bulunuldu.

Araban ilçesinde ise kar yağışı nedeniyle mahsur kalan araç sürücüleri ve vatandaşlar Araban Belediyesi ile karayolları ekiplerince kurtarıldı.

Ergen Gediği Geçidi'nde mahsur kalan yaklaşık 300 kişi, ekiplerce kurtarılarak Araban ilçesinde misafir edildi.

- Uzun zamandan bu yana en yoğun yağış

Adıyaman'da dün öğle saatlerinde başlayan ve gece saatlerinde etkisini artıran kar, hayatı olumsuz etkiliyor. Kar kalınlığının 50 santimetreye ulaştığı kent merkezinde yollar kapandı, bazı ağaçlar devrildi.

Ekipler, yolları açmak için çalışırken, Gölbaşı Belediye Başkanı İskender Yıldırım da karla mücadele çalışmalarını yerinde takip etti.

Vatandaşlardan Sadık Tunç, 23 yıldır kentte böyle bir kar görmediğini belirtti.

- Malatya

Malatya'da da kent merkezi ve ilçelerde dün başlayan kar yağışı aralıksız sürerken kara hazırlıksız yakalanan bazı sürücüler trafikte zorlandı.

Malatya Büyükşehir Belediyesi ekipleri aralıksız devam eden yoğun kar yağışı ve buzlanmanın günlük hayatı etkilememesi için çalışma yapıyor.

Doğanşehir ilçesinde vatandaşlar araçlarının üzerinde biriken karı temizleyerek işlerine gitmeye çalıştı.

Kar yağışı nedeniyle Malatya-Adıyaman kara yolunda aksayan ulaşımın tekrar sağlanması için yoğun çalışmaların devam ettiği bölgede Kaymakam Mehmet Kılıç incelemelerde bulundu.

Kılıç, yolda mahsur kalan vatandaşlara "geçmiş olsun" dileklerini iletip kumanya ikram etti.

- Ambulans kurtarıldı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kent merkezi ve ilçelerde etkili olan kar yağışına 120 araç, 220 personelle müdahale ediyor.

Ekipler, ulaşıma kapanan Siverek ilçesine bağlı Karacadağ, Gedik, Burtelen, Küptepe, İleri, Eğriçay, Eskihan, Doğukent, Söylemez mahalleleri, Halfeti ilçesine bağlı Algır, Karaotlak, Yeşilözen Dutluca Bozok Yukarı Göklü Dergili, Sırataşlar mahalleleri ile Birecik ilçesinde Haydar Ahmet, Meyance ile Bağlarbaşı güzergahını yeniden trafiğe açtı.

Ekipler, iş makineleri yardımıyla yolda mahsur kalan araçları ve Siverek kırsalında kara saplanan ambulansı kurtardı.

Yorumlar (0)
24
açık
İstatistikler
Gösterim Tekil IP
Dün 10691 1785
Bugün 2508 852
Toplam 7268607 227123