banner14

Erzurum'da leyleklerin yıkılan yuvaları yenilendi

GENEL 31.05.2022, 16:52
7
Erzurum'da leyleklerin yıkılan yuvaları yenilendi

ERZURUM (AA) - Erzurum'un Yakutiye ilçesindeki bir mahallede olumsuz hava koşulları nedeniyle yıkılan leylek yuvalarının yerine yenisi yapıldı.

Dadaşköy Mahallesi'ndeki leylek yuvalarının yıkılması üzerine eski muhtar Kemal Güler, durumu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen'e ileterek yardım istedi.

Sekmen'in talimatı üzerine belediye görevlileri ve mahalle sakinlerince leylekler için 2 yuva yapılıp ahşap direklere monte edildi. Bu direkler, belediyenin iş makinelerinin desteğiyle görevliler ve vatandaşlarca mahalleye dikildi.

Güler, AA muhabirine, yıllar önce mahallede 30'un üstünde leyleğin yuvasının olduğunu, zamanla bu sayının 4'e düştüğünü söyledi.

Son kalan leyleklerin de mahalleden gitmemesi için Sekmen'den yardım istediklerini belirten Güler, şöyle konuştu:

"Yıkılan yuvada 2 yavru vardı, birini hayvan hastanesinde tedavi ettirip büyüttük ve doğaya saldık. Diğer yavruyu kurtaramadık. Leylekler bu sene caminin üstüne yuva yaptı. Çocukluğumdan beri leylekleri severim, bu köyde yıllardır hep leylek oldu. Son kalan leyleklerin buradan gitmemesi için yuva yapılması amacıyla birçok yerden yardım istedim. Sayın Sekmen yardım etti ve üstünde yuva olan 2 direği buraya diktik. Leylekler sonbaharda göç edince seneye tekrar mahalleye gelmeleri için caminin çatısındaki yuvalarını bu direklerdeki yuvaya taşıyacağız."

Güler, destekleri için Sekmen ve belediye görevlilerine teşekkür etti.

Yorumlar (0)
32
açık
İstatistikler
Gösterim Tekil IP
Dün 15673 2149
Bugün 7908 1460
Toplam 6664545 216811