banner14

Çukurca'da meşaleli yürüyüş gerçekleştirildi

- Kaymakam Hasan Kurt:- "Bu akşam ellerimizde bayraklar, dilimizde marşlarımızla Çukurca'nın sokaklarında yüzlerce gencimizle el ele kol kola yürüyüş yaptık"

GENEL 20.05.2022, 00:31
4
Çukurca'da meşaleli yürüyüş gerçekleştirildi

HAKKARİ (AA) - Hakkari'nin Çukurca ilçesinde, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında meşaleli yürüyüş düzenlendi.

Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü önünde bir araya gelen gençler, ellerinde taşıdıkları Türk bayrağıyla Hükümet Konağı önüne kadar yürüdü.

Yürüyüşe katılan Kaymakamı Hasan Kurt, yaptığı açıklamada, bu yürüyüşün çok anlamlı olduğunu söyledi.

"Bu bölgede yapılamayan etkinlikleri şimdi yapıyoruz. Sağlanan huzur ve güven ortamında artık gençlerimizle beraber ellerimizde bayraklarla 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı coşkuyla kutladık." diyen Kurt şöyle devam etti:

"Bu akşam ellerimizde bayraklar, dilimizde marşlarımızla Çukurca'nın sokaklarında yüzlerce gencimizle el ele kol kola yürüyüş yaptık. Çukurca'da artık gençlerimiz ellerine bayrak alarak bayramları öğretmenleriyle askerleriyle polis ağabeyleriyle kutluyorlar."

Hükümet Konağı önünde İstiklal Marşı'nın okunmasıyla son bulan yürüyüşe İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Erkan Sağındık, Belediye Başkan Vekili Gülseren Duman, Milli Eğitim Müdürü Ceyhan Doğan, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Çınar Çiftçi, öğretmen, öğrenci ve vatandaşlar katıldı.

Yorumlar (0)
17
açık
İstatistikler
Gösterim Tekil IP
Dün 15292 2325
Bugün 4920 1211
Toplam 6722582 217853