banner14

Bitlis Valisi Çağatay ve Belediye Başkanı Tanğlay'dan Ramazan Bayramı mesajı

GENEL 01.05.2022, 14:32
19
Bitlis Valisi Çağatay ve Belediye Başkanı Tanğlay'dan Ramazan Bayramı mesajı

BİTLİS (AA) - Bitlis Valisi Oktay Çağatay ve Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Çağatay, mesajında, huzurun, mutluluğun, dostluğun, sevginin, saygının, hoşgörünün pekişmesine vesile olan, insan ilişkilerinin güçlendiği ve umutların canlandığı ramazan ayını geride bırakırken, güzellik ve iyiliklerin yoğun yaşandığı bir bayramı daha birlikte karşılamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Bayramların, insanı insan yapan değerlerin yaşanmasına ve paylaşılmasına fırsat sunan, milletin manevi değerlerinin ve tarihin derinliklerinden gelen yardımlaşma ile dayanışma geleneğinin en güzel yaşandığı müstesna zamanlar olduğunu aktaran Çağatay, şunları kaydetti:

"Millet olarak dini ve milli duyguların yoğun yaşandığı bu değerli günlerde sahip olduğumuz güzellikleri paylaşırken, toplumumuzda yardım ve desteğe muhtaç vatandaşlarımızın hatırlanması, kırgınlıkları ve dargınlıkları bir kenara bırakarak kardeşçe kucaklaşmayı ihmal etmemeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle tüm Bitlisli hemşerilerimin Ramazan Bayramı'nı en içten duygularla kutlarım. Bu kutsal vatan için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnetle anıyorum. Herkese aileleriyle sağlıklı ve mutlu bir bayram geçirmelerini dilerim."

Başkan Tanğlay ise ramazan ayıa veda ederken, Ramazan Bayramı'na ulaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Bir ay boyunca dayanışma ve yardımlaşmayı ramazanın bereketiyle yaşadıklarını aktaran Tanğlay, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Ramazan Bayramı, milletçe sahip olduğumuz dostluk, kardeşlik, sosyal dayanışma ve yardımlaşma gibi ulvi duyguların yeniden canlandığı, halkımızı birbirine bağlayan müstesna bir gündür. Bu anlamda Ramazan Bayramı'nı milli ve manevi değerlerimizin öngördüğü hoşgörü ve birliktelik anlayışı içinde kutlamalıyız. Bu özel günü, anlamına uygun olarak kutlamanın yanı sıra, bayram yapamayanların derdine, kederine, acısına ortak olabilmeliyiz. Ramazanın taçlandırıldığı gün olan Ramazan Bayramı'nın bütün vatandaşlarımızın yoksullarla, mağdurlarla, ihtiyaç sahibi insanlarla dayanışma ve yardımlaşmasına vesile olması bu mübarek günün anlamına anlam katacaktır. Bu vesileyle hemşerilerimizin, milletimizin ve tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı'nı tebrik ediyor, bu bayramın bütün insanlığa sağlık, huzur ve barış getirmesini yüce rabbimden niyaz ediyorum."

Yorumlar (0)
10
açık
İstatistikler
Gösterim Tekil IP
Dün 14599 2165
Bugün 4039 1059
Toplam 6038434 202676