banner14

Araştırma Görevlisinden öğrencilere taciz ve küfür iddiası

Munzur Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde araştırma görevlisi olan İlyas K.’nin kız öğrencilere taciz içeren mesajlar attığı, erkek öğrencilere ise küfür ve hakaretlerde bulunduğu ileri sürüldü. 

GENEL 22.06.2022, 18:09
1012
Araştırma Görevlisinden öğrencilere taciz ve küfür iddiası

Konuya ilişkin 85 öğrenci Munzur Üniversitesi Rektörlüğü’ne dilekçe verirken İlyas K. hakkında idari soruşturma başlatıldığı öğrenildi.
Öğrencilerden bazıları rektörlüğe şikayet dilekçesi vermenin yanı sıra polis karakolunda da konuya ilişkin ifade verdi.  
İşte, 85 öğrencinin konuya ilişkin Munzur Üniversitesi Rektörlüğü’ne yazdığı şikayet dilekçesi: 
“Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde araştırma görevlisi İlyas K.’dan biz öğrencileri sözlü taciz ettiği için, sınavlarda hakaret ettiği için şikayetçiyiz. Adı geçen bu şahsın üniversitede görünce psikolojimiz bozuluyor. Manalı bakışlarından bile rahatsız oluyoruz. Sürekli Instagramdan bizleri ekleyip çıkarıyor, mesaj yazıp geri çekiyor (Genellikle geç saatlerde rahatsız edici ve taciz boyutunda mesajlar atıyor). Sınavlarda bize küfür (şerefsiz, gerizekalı, lan ) gibi kelimeler ediyor, seneye dersimize gireceğini söyleyip siz görürsünüz diyerek tehdit ediyor. Şikayet edeceğimizi söyleyince “Bana hiçbir şey olmaz, benim arkam güçlü bana mı inanırlar size mi inanırlar.” gibi söylemlerde bulunuyor. Bu durum psikolojimizi bozduğundan sınavımızın kötü geçmesine sebep oluyor. Onun gözetmen olduğu sınavlara korku içinde giriyoruz Söz konusu şahsın hiçbir şekilde dersimize girmesini istemiyoruz. Kendisine gereken cezanın verilmesini istiyoruz.
Bu konuda gerekli işlemlerin yapılmasını saygılarımızla arz ediyoruz.”

Yorumlar (0)
17
kapalı
İstatistikler
Gösterim Tekil IP
Dün 15238 2221
Bugün 15167 2113
Toplam 6580000 215152