banner14

AKP Tunceli İl Başkanı'nı askeri törenle karşılamıştı: O komutan görevden alındı

CHP Tunceli Milletvekili Polat Şaroğlu, “ Vali ve askeri yetkililerle görüşüp gerekli bilgileri aldım. Karakol komutanı görevden alındı” dedi.

GENEL 28.07.2022, 11:21 28.07.2022, 11:26
1237
AKP Tunceli İl Başkanı'nı askeri törenle karşılamıştı: O komutan görevden alındı

AK Parti İl Başkanı Sercan Özaydın, Gedikler Jandarma Karakolu'nu ziyaret ettiği esnada karakoldaki askerlerin, Özaydın'ı tören kıtası ile karşılandığı olayla ilgili Tunceli valiliğinin incelemesi devam ederken Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Milletvekili Polat Şaroğlu, karakol komutanın görevden alındığını söyledi.

Milletvekili Şaroğlu, “ Dün akşam saatlerinde Çemişgezek ilçemiz Gedikler Jandarma Karakolu’nda Ak Parti Tunceli il başkanı için düzenlenen askeri tören görüntüleri medyaya düştü. Bir siyasetçi olarak bu görüntüleri tasvip etmiyorum. AKP hükümetinin devleti işgal etme çabasının fotoğrafıdır bu. Türkiye tarihinde bu durum ilk defa yaşanıyor. AKP İl Başkanı bu fotoğrafı kamoyuna paylaşarak, neyi yansıtmak istiyor ve neyi amaçlamak istiyor. Şanlı türk ordusunun bu görüntülerle gündeme gelmesi kabul edilebilir bir durum değil. Dün geceden beri hem Tunceli valisi hem İl Jandarma Komutanlarıyla görüşmeler yapıyorum. Bugün sabah saatlerinde vali ve Jandarma Komutanıyla yaptığım görüşmede karşılama törenini hazırlayan karakol komutanın görevden alınarak merkeze çekildiği, hakkında başlatılan soruşturmanın devam ettiğini öğrendim. Başlatılan soruşturma kapsamında bir Jandarma heyetinin de karakola giderek gerekli soruşturmayı yürütecekleri bilgisi bana verildi. Bizde bu durumun takipçisi olacağız. ” dedi.

Yorumlar (1)
Yavru Kurt. 3 hafta önce
Ana kuzuları Mehmetçiklerimizi hiç bir resmi sıfatı olmayan bir partilinin karşısına dizenler haindirler bu millete ve devlete ihanet içerisindedirler.Aldığı maaşı hak etmiyor yazıklar olsun bu zihniyette olanlarda hemen kovulsun.
25
açık
İstatistikler
Gösterim Tekil IP
Dün 12396 1828
Bugün 612 349
Toplam 7303427 227652