Erzurum İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Aras EDAŞ eğitimde iş birliği yapacak Erzurum İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Aras EDAŞ eğitimde iş birliği yapacak

İSTANBUL (AA) - GCM Yatırım TOÇEV ile birlikte başarılı ve eğitime erişimde güçlük çeken 100 çocuğun bir yıl boyunca eğitimlerine destek sunacak.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, GCM Yatırım, Cumhuriyetin 100. yılı kapsamında kurumsal sosyal sorumluluk projesine imza atıyor. Şirket, Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı (TOÇEV) ile işbirliği gerçekleştirerek 100 çocuğun bir yıl boyunca eğitimine katkı sunuyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen GCM Yatırım Genel Müdürü Alper Nergiz, çocukların Türkiye'nin geleceği olduğunu belirterek, "Türkiye’nin her alanda gelişmesi ve Atatürk’ün çizdiği muasır medeniyetler seviyesine yükselmesi, Cumhuriyetimizin 100. yılında ülkemizin en büyük hedeflerinden biri." ifadelerini kullandı.

Eğitime katkının, ülkenin geleceğine katkı olduğunu kaydeden Nergiz, "Biz de bu bilinçle, GCM Yatırım olarak TOÇEV ile iş birliği yaparak 100. yılımızda 100 çocuğumuzun 1 yıllık eğitim masraflarını karşılamaya karar verdik. Eğitime erişimde güçlük çeken ve okumaya istekli çocuklarımızı destekleyeceğiz. Sivil toplum kuruluşu TOÇEV aracılığıyla çocuklarımızın gelişimine katkıda bulunmayı, topluma, ülkesine ve çevreye duyarlı, kültürlü ve çağı takip edebilen yetenekli gençler olarak yetişmesini önemsiyoruz. Türkiye’nin geleceği için çocuklarımıza katkı sunmaktan memnunuz." açıklamasında bulundu.

Açıklamada yer alan bilgilere göre, GCM Yatırım Türkiye’nin 9 şehrinde 600’e yakın çalışanıyla Türkiye Sermaye Piyasalarının en büyük yatırım kuruluşlarından biri olarak faaliyet gösteriyor.