Van'da 9 Kasım depreminde çöken Bayram Oteli'nde hayatını kaybeden Cem Emir’in annesi Nurten Emir, oğlu Cem'in gazetecilik mesleğini çok sevdiğini ve her yaştan insanla kolayca anlaşabildiğini söyledi.

Van'da 9 Kasım 2011'de meydana gelen 5,6 büyüklüğündeki ikinci depremde çöken Bayram Oteli'nde hayatını kaybeden gazeteci Cem Emir'in ailesi, hayatını kaybetmesinin 11'inci yıl dönümünde çocuklarını anlattı.

DHA Diyarbakır Bölge Büro'su muhabiri Cem Emir, Van’da 2011 yılında meydana gelen depremde kaldığı Bayram Otel’in yıkılması sonucu DHA Muhabiri Sebahattin Yılmaz ile birlikte hayatını kaybetmişti. 24 kişinin hayatını kaybettiği olayla ilgili yargılanan Bayram Otel’in Sahibi Tevfik Bayram ise 4 yıl tutukluluğun ardından tahliye edilmişti.

"BEN OĞLUMU ÇOK ÖZLÜYORUM"

Anne Nurten Emir, oğlu Cem'in gazetecilik mesleğini çok sevdiğini ve her yaştan insanla kolayca anlaşabildiğini söyledi.

Evladını kaybetmekten dolayı büyük acı çektiğini belirten Emir, şöyle konuştu: "Ben oğlumu çok özlüyorum. Van depremi onu benden ayırdı. Hiç kimsenin kötülüğünü istemezdi ve herkesin birbiriyle iyi geçinmesini istiyordu. Benimle beraber mücadele veriyordu. Biz çok yoksulluk da çektik ve ben çocuklarımı zor şartlarda büyüttüm. Biz her şeyi gördük. Ama Cem hiçbir zaman dönüp bana 'bizim hayatımız neden böyle' diye sormadı. O bana sürekli teselli veriyordu. Bir baba gibi evde kardeşlerine sahip çıkıyordu."

"CEM MESLEĞE GAZETE SATARAK BAŞLADI"

Baba Mehmet Ali Emir de oğlunun gazete satmakla meslek hayatına adım attığını aktardı.

HDP Dersim İl Örgütü: “ Oylamadan sonra bir grubun partimiz HDP ye yürümesini kınıyoruz" HDP Dersim İl Örgütü: “ Oylamadan sonra bir grubun partimiz HDP ye yürümesini kınıyoruz"

Emir, Cem'in yaptığı haberlerle çeşitli ödüller aldığını ifade ederek, "Her yıl ölüm yıldönümünde gazeteci arkadaşları bizi ziyarete geliyor. Onlarla beraber Cem ile ilgili anıları konuşuyoruz. Cem'in ölümü bizim için çok büyük kayıp oldu ve travma yaşadık. Ben ve ailem halen o etkiyi yaşıyoruz." dedi.

Cem'in teyzesi Fatma Güler de yeğeninin ailesi ve akrabalarına çok düşkün olduğunu belirtti.

Yeğeniyle sürekli fikir alışverişinde bulunduğunu söyleyen Güler, "Tüm yeğenlerimi çok seviyorum ama Cem'in yeri bende farklı. Cem, her konuda dört dörtlük bir insandı. Saygılıydı, yalan söylemezdi ve dürüstlüğünden hiçbir zaman ödün vermedi." diye konuştu. AA