Dersim'de FEDAŞ işçileri direnişlerinin 24. gününde, yeniden Sanat Sokağı'nda Dersimlilerle buluşma gerçekleştirdiler. Yapılan açıklamalarda enerji işçilerinin haklarını alıncaya kadar mücadelelerine devam edecekleri vurgulandı.

Basın açıklamasında konuşan Enerji-Sen Genel Sekreteri Emin Atsız, enerji işçilerinin iş cinayetlerinde yaşamını yitirdiğini vurguladı. Atsız, “Direk tepelerinde yaz sıcağında kış soğuğunda çalışıyoruz. Bir ay içerisinde toplamda 6 tane enerji işçisi hayatını kaybetti. Biz ölmemek için mücadele ediyoruz. Bu mücadeleyi yürütmekte kararlıyız. Sürekli bizi bir oyalama bir durdurma hamlesi ile karşı karşıyayız. Bir kez daha söylüyoruz biz diyaloğu açığız. Çeşitli görüşmeler yaptığınızı söylüyorsunuz. Ama kimlerle nerede yaptığınızı bilmiyoruz” diye belirtti.

"DESTEK ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR"

Açıklamada konuşan Enerji Sen Genel Başkanı Süleyman Keskin işçilerin 24 gündür çocuklarına götürecekleri ekmeği bir dilim daha büyütmenin kavgasının peşinde olduklarını söyleyerek "24 gündür direk tepelerinde çalışırken hayatımızı kaybetmemek için haklı bir mücadele yürütüyoruz. 24 gündür döktüğümüz alın terinin karşılığını almak için haklı bir mücadeleyi yürütüyoruz. En başından beridir biz haklıyız dedik. En başından beridir söyledik, gelin oturalım konuşalım çözelim dedik. Ama her seferinde, biz bir atmaya kalksak, çözüm aramaya kalksak hakkımızda şirket tarafından atılan çeşitli yalanlarla her türlü karalamaya girmeye çalıştılar. Dersim halkıyla direnen işçileri karşı karşıya getirmeye çalıştılar. Ama başaramadılar. İşçi arkadaşlarımıza destek her geçen gün çığ gibi büyüyor" dedi.

"DİRENMEYE DEVAM EDECEĞİZ"

Enerji işçilerininden Şahin Ölmez de açıklamada yaptığı konuşmada, işçilerin haklarını alıncaya kadar direnmeye devam edeceklerini belirterek "Çünkü biz haklıyız ve kazanacağız" dedi.

Bingöl’de deprem: Dersim’de de hissedildi Bingöl’de deprem: Dersim’de de hissedildi

"İŞÇİLERİN SORUNLARINI ÇÖZÜN"

Yeşil Sol Parti Dersim Milletvekili Ayten Kordu da yaptığı açıklamada şirkete diyalog çağrısı yaparak "İşçilerin sorunlarını çözün" dedi.