İSTANBUL (AA) - Türk Ekonomi Bankası (TEB) Özel Bankacılık, dünyanın önde gelen finans yayınlarından Euromoney Dergisi tarafından her yıl gerçekleştirilen “Özel Bankacılık ve Varlık Yönetimi” araştırmasında “Sermaye Piyasaları Yatırım Danışmanlığı” kategorisinde birincilik ödülünün sahibi oldu.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, TEB Özel Bankacılık, Euromoney Dergisi'nin gerçekleştirdiği “Özel Bankacılık ve Varlık Yönetimi” araştırması kapsamında "Sermaye Piyasaları Yatırım Danışmanlığı (Capital Markets&Advisory)" kategorisinde Türkiye’nin en iyisi seçildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen TEB Bireysel ve Özel Bankacılık Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi, TEB Yatırım’ın Özel Bankacılık Yatırım Danışmanlığı ekibi ile sundukları hizmetlerle Euromoney tarafından bu ödüle layık görülmekten memnuniyet duyduklarını belirtti.

Mendi, şunları kaydetti:

"TEB Özel Bankacılık olarak, değişen piyasa koşullarını yakından takip ediyor ve müşterilerimizin yatırımlarını en doğru şekilde yönetmek, piyasa hareketlerine karşı korumak adına gerekli aksiyonları müşterilerimizle paylaşıyoruz. Piyasalar konusunda uzman Özel Bankacılık Yatırım Danışmanlığı ekibimizle ve BNP Paribas’ın küresel öngörüleriyle sunduğumuz hizmetlerin yüksek başarı grafiği ve müşteri memnuniyeti bize gurur veriyor."

TEB Özel Bankacılık’ın Türkiye’de özel bankacılığın ilk kurucu ve uygulayıcılarından biri olduğunu hatırlatan Mendi, 30 yılı aşkın süredir özel bankacılık alanında sürdürdükleri güvenilir ve tutarlı çizgiyle istikrarını bozmadan yoluna devam ettiklerini belirtti.

Mendi, müşterilerin talepleri doğrultusunda farklı ürünler ve hizmet modelleri geliştirdiklerini aktardı. Türkiye genelinde 13 Özel Bankacılık Merkezi ve 4 şube içi hizmet noktasında müşterilere ulaştıklarını bildiren Mendi, "Sunduğumuz ürün ve hizmetlerin uluslararası finans kuruluşları tarafından ödüllendirilmesi ise daha iyi çalışmamız için bize motivasyon kaynağı oluyor. Aldığımız ödüller sadece bankamızın ürün ve uygulamalarının başarısını tescil etmekle kalmıyor, aynı zamanda TEB olarak benimsediğimiz ‘Danışman Banka’ anlayışımızın bir göstergesi olarak öne çıkıyor." değerlendirmesinde bulundu.

- Risk profiline uygun yatırım seçenekleri

TEB Özel Bankacılık’ın TEB Yatırım uzmanlığıyla sunduğu hizmet kapsamında TEB müşterileri, tüm yatırım işlemlerini kendilerine özel olarak atanan Özel Bankacılık Yatırım Danışmanı ile yapabiliyor.

Kişiye Özel Yatırım Danışmanlığı Hizmetleri kapsamında tamamı lisanslı uzman yatırım danışmanları yatırımcının risk profilini belirliyor, BNP Paribas Wealth Management’ın küresel piyasa öngörüleri ile müşterinin risk profiline uygun olan tüm yatırım ürün seçeneklerini sunuyor.

Ayrıca, Özel Bankacılık Yatırım Danışmanları ulusal ve uluslararası piyasalar hakkındaki güncel gelişmeleri müşteri adına yakından takip ediyor, onları piyasalar ve mevcut yatırım ürünleri hakkındaki gelişmelerden haberdar ediyor.