İSTANBUL (AA) - Erciyes Anadolu Holding, 100 çocukla birlikte sürdürülebilirlik ve iklim değişikliği atölyeleri düzenledi.

Holding açıklamasına göre, etkinliğe, Erciyes Anadolu Holding bünyesinde çalışan personelin ilköğretimde okuyan çocukları katıldı. Holding, bu atölyeler aracılığıyla çocuklara doğanın bir parçası olduklarını göstermeyi, sürdürülebilirlik bilincinin aktarılması ve doğayı nasıl koruyacakları konusunda farkındalık aşılamayı amaçlıyor.

Atölyelerde, çocuklara sürdürülebilirlik ve iklim değişikliğinin dünya üzerindeki etkileri, gelecekte daha sürdürülebilir bir dünya için neler yapabilecekleri ile ilgili seminerler verildi. Çocuklar öğrendikleri bilgileri okullarında arkadaşlarına anlatmaları konusunda da teşvik edildi.

Programda çocuklar gruplar halinde dünyanın geleceği için neler yapabilirim temalı atölye çalışması yaparken, veliler ise başka bir salonda çevre bilinci seminerinde bilgilerini tazeledi.

Adana 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde dev Türk bayrağı altında 100. yıl kutlaması Adana 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde dev Türk bayrağı altında 100. yıl kutlaması

Programın son oturumunda atölye çalışmasını tamamlayan çocuklar, dünyanın geleceği ile ilgili tavsiyelerini içeren sunumlarını yaptı ve "İklim Elçisi" belgelerini aldı.