İSTANBUL (AA) - Enerjisa Enerji AŞ'nin bünyesindeki dağıtım şirketleri Başkent Elektrik Dağıtım AŞ, İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım AŞ ve Toroslar Elektrik Dağıtım AŞ'nin saha çalışanlarının İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) kurallarına riayetini pekiştirme hedefiyle "Sensiz Olmaz" isimli kısa film hazırladığı belirtildi.

Enerjisa'dan yapılan yazılı açıklamada, yüksek riskli olarak sınıflandırılan bir iş kolunda faaliyetlerine devam eden şirketlerin, sanatın da gücüyle sıfır kritik kaza hedefine olabildiğince yaklaşmayı amaçladığı kaydedildi.

Daha önce, merkezden görüntülü teyit teknolojisiyle saha çalışmalarındaki tüm aşamaları daha güvenli hale getiren şirketlerin yıllık bazda kritik kaza sayısını yüzde 40 azalttığına dikkati çekilen açıklamada, aynı amaçla hazırlanan "Sensiz Olmaz" isimli kısa filmde İSG kurallarının öneminin bir elektrik dağıtım çalışanı ve ailesinin gözünden anlatıldığı ifade edildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen, Enerjisa Dağıtım Şirketleri Genel Müdürü Süleyman Samsa, söz konusu kısa film ile İSG'nin önemini sanatın gücüyle yansıtmak istediklerini belirtti.

Samsa, şunları kaydetti:

"İster günlük rutin çalışmalarımızda isterse afet mücadelesi gibi zorlu şartlarda İSG kurallarına sonuna kadar riayet ediyor, bu alandaki eğitimlerimizi güncel tutuyoruz. Şüphesiz ki kaza anlık bir olay. Ancak o kazaya yol açan sebepler zamanla bir araya geliyor ve kazaya sebebiyet veriyor. İSG kültürünü şirketlerimizde etkin kılmak adına hem teknolojik imkanları kullanıyor hem de saha çalışanlarından yöneticilere kadar, tüm kademelere yönelik kültür geliştirme programlarını kararlılıkla uyguluyoruz."