Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) verilerine göre Sivrice ilçesinde saat 06.36'da 4.9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. İlk belirlemelere göre yerin 17.9 kilometre derinliğinde meydana gelen depremle ilgili herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığı belirtildi.

AFAD’dan yapılan açıklamada, “Elazığ ili Sivrice ilçemizde meydana gelen deprem, Elazığ başta olmak üzere Malatya ve çevre illerimizde de hissedilmiş olup, yapılan saha taramalarında herhangi bir olumsuz ihbar bulunmamaktadır. Etkilenen vatandaşlarımıza tekrardan geçmiş olsun dileklerimizi sunarız” denildi.

ALİ AÇIKLAMA YAPTI

Vali Ömer Toraman da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, herhangi bir olumsuz durumun yaşanmadığını belirterek, “Bu sabah Sivrice ilçemizde meydana gelen depremin merkezi olan Kavallı köyümüzden ve civar köylerden de herhangi bir olumsuz ihbar alınmamıştır. AFAD ve kolluk ekiplerimiz sahada, tarama çalışmalarını sürdürüyor. Geçmiş olsun” paylaşımını yaptı.

Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları da yaptığı paylaşımda “Şehrimizde meydana gelen 4.9 büyüklüğündeki deprem sonrasında çok şükür herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmaması en büyük tesellimiz oldu. Tüm vatandaşlarımıza bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Ekiplerimiz sahada teyakkuz halinde” ifadelerini kullandı.

26 ARTÇI DEPREM MEYDANA GELDİ

Elazığ’ın Sivrice ilçesinde saat 06.36’da meydana gelen, Richter ölçeğine göre 4.9 büyüklüğündeki depremin ardından AFAD verilerine göre, saat 08.59'a kadar 26 artçı deprem daha meydana geldi. Bu depremlerden en büyüğü 2.4 olarak kayıtlarda yer aldı.

TUNCELİ VALİLİĞİ’NDEN ‘GEÇMİŞ OLSUN ELAZIĞ’ PAYLAŞIMI

Deprem ile ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yapan Tunceli valiliği, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“ Geçmiş Olsun Elazığ! Elazığ’da meydana gelen 4.9 büyüklüğündeki depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyoruz. Depreme hazırlıklı olmalıyız.”