banner14

QNB Finansbank'tan şubeye gitmeden İhracat Bedeli Kabul Belgesi düzenleme olanağı

- QNB Finansbank OBİ ve Ticari Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Engin Turhan:- "QNB Finansbank olarak müşterilerimizin işlemlerini daha hızlı ve etkin gerçekleştirebilmelerini sağlayacak dinamik çözümler üretiyor ve dijital odaklı uygulamalarla müşterilerimizin yanında olmayı önemsiyoruz"

EKONOMİ 09.05.2022, 11:12
10
QNB Finansbank'tan şubeye gitmeden İhracat Bedeli Kabul Belgesi düzenleme olanağı

İSTANBUL (AA) - QNB Finansbank, ihracatçı müşterileri için İhracat Bedeli Kabul Belgesi düzenleme hizmetini son ihracat genelgesi değişikliğine uygun hale getirerek şubelere gitmeden Dış Ticaret Tüzel İnternet Şube üzerinden vermeye devam ediyor.

QNB Finansbank'tan açıklamaya göre, TCMB İhracat Genelgesi'nde yapılan değişikliğe göre, 18 Nisan 2022'den itibaren İhracat Bedel Kabul Belgesi'ne (İBKB) bağlanan ihracat bedellerinin yüzde 40'ının TCMB tarafından ilan edilen ve işlem anında geçerli döviz alış kuru üzerinden Merkez Bankası'na satışı zorunluluğu getirilmişti.

Bu kapsamda, ihracat yapan müşteriler, şubeye gitmeden ve yazılı talimat olmaksızın QNB Finansbank Dış Ticaret Tüzel İnternet Şube üzerinden USD, EUR, GBP döviz cinslerindeki ihracat bedelleri için İhracat Bedeli Kabul Belgesi'ni düzenleyebilecek ve işlem onay anında geçerli olan Merkez Bankası döviz kurundan İBKB tutarının yüzde 40'ı oranında TCMB'ye döviz satışını kolaylıkla gerçekleştirebilecek.

Hayata geçen bu geliştirmeyle ihracatçı müşterilerin QNB Finansbank Dış Ticaret Tüzel İnternet Şube üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde ve eş zamanlı olarak döviz satışı yapması ve İBKB düzenlemesi mümkün hale geliyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen nakit yönetimi ve dış ticaretten sorumlu QNB Finansbank OBİ ve Ticari Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Engin Turhan, şunları kaydetti:

"QNB Finansbank olarak müşterilerimizin işlemlerini daha hızlı ve etkin gerçekleştirebilmelerini sağlayacak dinamik çözümler üretiyor ve dijital odaklı uygulamalarla müşterilerimizin yanında olmayı önemsiyoruz. Son olarak ihracatçı müşterilerimizin işlemlerini, değişen İhracat Genelgesi'ne uygun bir şekilde hızla yapabilmelerini sağladığımız bir yeniliği daha hayata geçirdik. Bu şekilde müşterilerimiz şubeye gitmeye gerek kalmadan ve talimat yazma prosedürüne girmeden bahse konu USD, EUR ve GBP işlemlerde İBKB tutarının yüzde 40'ı oranında TCMB'ye satışını yaparak online İBKB düzenleyebiliyor.

QNB Finansbank Dış Ticaret Tüzel İnternet Şube aracılığıyla sunduğumuz bu avantajlı hizmetle müşterilerimizin zamanını iyi yönetmelerine aracılık ederek, enerjilerini büyüme hedeflerine ayırmalarına da olanak yaratıyoruz. Müşterilerimizi her alanda desteklemeye ve ihracatçı firmalarımızın yanında olmaya devam ediyoruz."


Yorumlar (0)
12
açık
İstatistikler
Gösterim Tekil IP
Dün 14177 2357
Bugün 2901 902
Toplam 6125863 204660