banner14

Opel'in B-SUV modeli Mokka 1 yaşında

- Opel Türkiye Genel Müdürü Alpagut Girgin:- "Yıl sonunda Opel Türkiye olarak Mokka'nın kendi segmentinde ilk 3 arasındaki yerini koruyarak lider konumuna gelmesini hedefliyoruz"

EKONOMİ 25.06.2022, 15:57
6
Opel'in B-SUV modeli Mokka 1 yaşında

İSTANBUL (AA) - Opel’in B-SUV modeli Mokka, 1 yılı geride bıraktı.

Şirket açıklamasına göre, Alman mühendisliğini çağdaş tasarımlarla buluşturan Opel, güncel tasarım dilini tamamen hayata geçirdiği ilk modeli Mokka'yı geçen yıl Türkiye pazarına sunmuştu. Opel markası için birçok ilki temsil etmesiyle ayrı bir yere sahip olan Mokka, Opel Vizör'e ve tamamen dijital Pure Panel kokpite sahip ilk modellerden biri olmasıyla dikkati çekiyor.

Sürücüler için zengin kişiselleştirme seçeneklerine olanak tanıyan Mokka'da; 6 farklı renk seçeneği, çift renk tavan ve "Türkiye'de bir ilk" olarak siyah renkli kaput opsiyonunu kullanıcılar ile buluşturuyor. Elegance donanımda opsiyonel olarak çift renk tavan (siyah, beyaz ve kırmızı) seçilebilirken; Ultimate donanımda "Bold Pack" yani siyah kaput opsiyonu sunuluyor.

Segmentine getirdiği tüm bu yeniliklerle rakiplerinden pozitif ayrışan Mokka, Türkiye'de 1 sene içinde 5 bin adet satış adetine ulaştı. Kendi segmentinde ilk 5 içinde yerini koruyan Mokka, 2022 yılının ilk 6 ayında da başarılı satış rakamlarına imza attı. B-SUV segmentinde özellikle otomatik şanzımanlı benzinli bir model arayan tüketicilerden ilgi gören Mokka, bu sınıfta araç alan her 10 müşteriden 1'inin tercihi oldu ve segmentinde ilk 3 model arasında yer aldı. Bununla birlikte 2022 yılının ilk 6 ayında Opel markasını tercih edenlerin yaklaşık yüzde 15'i Mokka modelini satın aldı.

- "Her 10 kişiden 1'inin seçimi olmayı başardı"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Opel Türkiye Genel Müdürü Alpagut Girgin, Mokka'nın şehirli kitlenin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek boyutlara sahip, günlük hayatın parçası olabilecek kompaktlıkta ve konfor unsurlarını üzerinde barındıran bir otomobil olarak Türk tüketicisinin beğenisini kazandığını ifade etti.

Bu durumu satış rakamlarında da açık şekilde görebildiklerini belirten Girgin, şunları kaydetti:

"Mokka B-SUV segmentinde, ülkemizde en çok tercih edilen kombinasyonlardan biri olan benzinli otomatik versiyonlar arasında her 10 kişiden 1'inin seçimi olmayı başardı. Ülkemizde 1 sene içinde 5 bin adet Mokka'yı otomobil tutkunlarıyla buluşturduk. Opel Mokka hedeflerine hız kesmeden ilerliyor ve 2022 satış performansından da son derece memnunuz. 2022 yılının ilk 6 ayında Opel Mokka'daki satış hedefimizi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Gelecek dönemde ise Türkiye'de satışa sunacağımız tamamen elektrikli Mokka-e ile hem kullanıcılara çok daha fazla seçenek sunacağız hem de bu sayede satış rakamlarımızı çok daha yukarılara çıkaracağımızı düşünüyorum. Yıl sonunda Opel Türkiye olarak Mokka'nın kendi segmentinde ilk 3 arasındaki yerini koruyarak lider konumuna gelmesini hedefliyoruz."

Yorumlar (0)
35
açık
İstatistikler
Gösterim Tekil IP
Dün 12359 1801
Bugün 9996 1622
Toplam 7300415 227612