banner14

LG, medikal monitörleriyle sağlık profesyonellerine kolaylık sağlıyor

EKONOMİ 31.01.2022, 11:52
6
LG, medikal monitörleriyle sağlık profesyonellerine kolaylık sağlıyor

İSTANBUL (AA) - LG Electronics (LG), sağlık sektörü çalışanlarına sunduğu monitörleriyle, sektör çalışanlarının performanslarını artırıyor, iş süreçlerini kolaylaştırıyor ve hastaların tedavi sürecine önemli bir katkıda bulunuyor.

LG'den yapılan açıklamaya göre, medikal ürünleriyle dünyada adından söz ettiren LG, yüksek görüntü kalitesi ile sağlık çalışanlarının güvenilir ve doğru tanı koymasına yardımcı oluyor.

Firmanın medikal onaylı klinik inceleme monitörleri, teşhis monitörü, cerrahi monitörleri ve dijital x-ray dedektörleri, hastalıkların ilerlemeden önüne geçilmesindeki en büyük kriter olan erken teşhiste büyük bir fark yaratıyor.

LG’nin ileri teknoloji ile üretilen teşhis monitörleri, erken teşhiste uzmanlara büyük destek sağlıyor. Özellikle görüntü kalitesi ve radyoloji için en önemli özelliklerden biri olan gri renk keskinliği ile öne çıkan monitörler, radyolog ve doktorların en büyük yardımcısı konumunda. LG monitörleri öne çıkaran en önemli özellik; 6 MP olarak 2 ekran halinde kullanılabiliyor olması. Sağlık sektöründe genellikle 5 MP’lik iki ayrı monitör yan yana kullanılırken LG’nin yeni ürünleri doktoralara tek monitörden iki görüntüyü inceleme, karşılaştırma imkanı sağlıyor.

İlgili monitörler yüksek çözünürlük, doğru gri tonlama, arka ışık parlaklık dengesi, doğru görüntülerde minimum bozulma, kendinden kalibrasyon özellikleri ile tanı koymayı kolaylaştırırken, ergonomik tasarım ve optimum ekran parlaklığı, sağlık çalışanlarında, uzun çalışma saatlerinin neden olduğu kronik ağrıyı ve göz yorgunluğunu azaltıyor.

Yorumlar (0)
14
açık
İstatistikler
Gösterim Tekil IP
Dün 15300 2322
Bugün 1284 638
Toplam 6139546 204986