banner14

Huawei Türkiye, SolarAPEX ile ürün tedarik sözleşmesi imzaladı

EKONOMİ 11.05.2022, 13:46
2
Huawei Türkiye, SolarAPEX ile ürün tedarik sözleşmesi imzaladı

MÜNİH (AA) - Teknoloji şirketi Huawei Türkiye ve İstanbul merkezli SolarAPEX, güneş enerjisi santralleri için inverter tedarik sözleşmesi imzaladı.

Intersolar Avrupa Güneş Enerjisi Konferans ve Fuarı'nda imzalanan anlaşma kapsamında sağlanacak 400 megavat kapasiteli ürünlerin 170 megavatlık kısmı Tosyalı Holding'in hayata geçirdiği çatı güneş enerjisi santralinde kullanılacak.

Huawei Türkiye Genel Müdürü Jing Li, Türkiye'de çevreci enerji çözümleri ve sürdürülebilir projelerin bir parçası olmayı önemsediklerini belirterek, "Ülkemizin değerli markalarıyla birlikte, geleceğin temiz ve aydınlık dünyası için çalışmaya ve Türkiye için değer üretmeye devam edeceğiz. Huawei özelinde ülkemizdeki en önemli güneş enerjisi iş birliklerinden biri olan Tosyalı Holding çatı güneş santrali projesi, şirketimizin bugüne kadar yer aldığı en büyük çatı üstü güneş enerjisi santrali projesi olması itibarıyla da önem taşıyor."

SolarAPEX Genel Müdürü Fatih Doğan da güneş enerjisi sistemleri kurulumlarında sahip oldukları deneyimle, dünyanın önemli şirketleriyle iş birliği içinde olduklarını söyledi.

Anlaşma kapsamında tanıtılan ve Çin'de üretilecek Huawei SUN2000-100KTL-M1 Pro ürünü, ek bir donanıma ihtiyaç duymadan, ısı kaynaklı kazalara karşı tam koruma sağlıyor.

Güneş panelleri için çevrimiçi kontrol yapılmasına imkan tanıyan "I-V Curve Lisansı" da anlaşma kapsamında Huawei tarafından sağlanıyor.

Bu sayede mekanik müdahaleye ve sahaya personel gönderilmesine gerek kalmaksızın, güneş panellerinin performans ve güvenlik riskleri uzaktan izlenebiliyor.

Yorumlar (0)
13
açık
İstatistikler
Gösterim Tekil IP
Dün 15686 2395
Bugün 8244 1457
Toplam 6058325 203145