banner14

Adm ve Gdz Elektrik, BM Küresel İlkeler Sözleşmesi'nin katılımcı üyesi oldu

EKONOMİ 20.01.2022, 10:05
15
Adm ve Gdz Elektrik, BM Küresel İlkeler Sözleşmesi'nin katılımcı üyesi oldu

ANKARA (AA) - Aydem Enerji'nin elektrik dağıtım alanında faaliyet gösteren şirketleri Adm Elektrik Dağıtım ile Gdz Elektrik Dağıtım, dünyanın en kapsamlı sürdürülebilirlik platformu olan Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi'nin (UN Global Compact) katılımcısı oldu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, söz konusu sözleşmeyle şirketler insan hakları, çalışma standartları, çevre ve yolsuzlukla mücadele alanında BM'nin belirlediği 10 ilkeye uymayı taahhüt etti.

Bu kapsamda, şirketler prensipleri gözetmenin yanı sıra her yıl bu alanlardaki çalışmalarını raporlayacak, taahhütlerini yerine getirdiklerini de somut göstergelerle ortaya koyacaklar.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Aydem Enerji Üst Yöneticisi (CEO) İdris Küpeli, evrensel sorunlara duyarlı bir şirket olduklarını belirterek, "Beş grup şirketi UN Global Compact'e katılımcı üye oldu. Elektrik üretimi, dağıtımı ve satışı alanında yürüttüğümüz faaliyetlerimizde, sürdürülebilirliği odağımıza alıyoruz. Çalışanlarımıza, yatırım yapmak, içinde bulunduğumuz ekosisteme, tüm paydaşlarımıza karşı üstlendiğimiz mesuliyeti yerine getirmek bizim için büyük önem taşıyor. Tüm süreç ve faaliyetlerimizde temel hedefimiz, UN Global Compact'in 10 İlkesini kucaklayan projeler hayata geçirmek. Hem insan kaynağımıza yaptığımız yatırımlar hem de sosyal yatırımlarımız, bu ilkelerle uyumluluk gösteriyor. 13 grup şirketimizin Great Place to Work®️ Enstitüsü tarafından 'Harika Bir İş Yeri' olarak sertifikalandırılması da, sürdürülebilir hedeflerimizin bir sonucu." değerlendirmesinde bulundu.
Yorumlar (0)
22
açık
İstatistikler
Gösterim Tekil IP
Dün 10691 1785
Bugün 4919 1131
Toplam 7271018 227147