İSTANBUL (AA) - Doğa Koleji Bostancı Kampüsü 12. sınıf öğrencisi Oğulcan Karaman, Okul Sporları Bedensel ve Görme Engelliler Yüzme Yıldızlar, Gençler Türkiye Birinciliği'nde 3 altın madalya alarak Türkiye şampiyonu oldu.

Kolejden yapılan açıklamaya göre, Türkiye Görme Engelliler Okul Sporları Türkiye Birinciliği 5 farklı branştan 100 sporcunun katılımı ile Aksaray Paralimpik Oyunları Merkezi'nde gerçekleştirildi. Yarışmalar, golbol, masa tenisi, satranç, yüzme ile atletizm branşlarında 5 gün sürdü.

Doğa Koleji Bostancı Kampüsü 12. sınıf öğrencisi Oğulcan Karaman, Okul Sporları Bedensel ve Görme Engelliler Yüzme Yıldızlar, Gençler Türkiye Birinciliği'nde 3 altın madalya kazanarak Türkiye şampiyonu oldu. Karaman, 50 metre sırt üstünde 2, 100 metre serbest yüzmede 1 altın madalya kazandı.

Turnuvaya uzun zamandır hazırlanan Oğulcan Karaman "farkındalığımız farkındalığınız olsun" diyerek herkese örnek oldu.

- "Daha büyük gururlar yaşamak ve yaşatmak istiyorum"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Oğulcan Karaman, başta ailesinin, hocalarının ve okulunun destekçisi olduğunu belirterek, milli takım seçmelerine katılacağını ve yüzme alanında ilerlemek istediğini ifade etti.

Genç arkadaşlarına hayallerinden vazgeçmemeleri gerektiği tavsiyesinde bulunan Karaman, şunları kaydetti:

"Çocukluğumdan bu zamana yüzmeye ilgim var. İnanırsanız her şeyi başarırsınız. Yüzmek en büyük tutkum. Pandemi sürecinde hareketsiz kalmam ve ailemin yönlendirmesiyle yüzmeye başlamamın, 3 altın madalya kazanarak Türkiye şampiyonu olmamda etkisi büyük. Bundan sonrada aynı azim ve kararlılıkla çalışmaya devam edeceğim.

Sporu önemseyin, spor hayat kurtarır, yürüyüş yapın. İnsan her şeyi başarır, yeter ki istesin. Benim için de kolay olmadı. Ben iki madalya bekliyordum, üç madalya çok büyük bir mutluluk. Bundan sonra da olimpiyatlara ve şampiyonalara katılmak istiyor, daha büyük gururlar yaşamak ve yaşatmak istiyorum."