Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası kentler arası işbirliğini geliştirmek amacıyla yaptığı çalışmalar sonucunda Tunceli Ticaret ve Sanayi ile müşterek meclis toplantısı düzenlendi. Tunceli’de düzenlenen müşterek meclis toplantısına DTSO Meclis Başkanı Nevin il, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, DTSO Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Burç Baysal, İş Konseyi Başkanı Mustafa Vural, DTSO Kadın Meclis, TTSO Meclis Başkanı Sevim Şengezer, Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Hüseyin Coşkun, her iki odanın meclis üyelerinin yanı sıra TOBB Oda ve Borsa Daire Başkanı Hasan Erbay katıldı.

İŞ BİRLİĞİ SÜREKLEŞTİRİLECEK

Toplantıda alınan kararlar; Diyarbakır Gastronomi Fuarında TTSO’ya ücretsiz stand desteğinin verilmesi, Diyarbakır OSB’de TTSO’nun tahsis taleplerinde öncelik verilmesi, TTSO’nun talep etmesi halinde proje eğitim desteğinin verilmesi, DTSO Bilim Eğitim Vakfı tarafından TTSO’ya Mesleki Eğitim desteğinin verilmesi, Kooperatiflerle ilgili her iki odanın ortak çalışma yürütmesi, tekstil atölyelerinin kurulması için çalışma yürütülmesi, doğal afetlere karşı hazırlık ve risk analizleri ile ilgili çalışma yürütülmesi, Diyarbakır ve Tunceli Sivil Toplum Kuruluşları arasında işbirliğinin geliştirilmesi, iki kent arasında otelcilik, konaklama ve hizmet sektöründe destek sağlanması için çalışma yapılması, her iki kent arasında kültür sanat faaliyetlerinin yürütülmesi. İki kent arasında işbirliğinin geliştirilmesi amacıyla meclis üyelerine sunulan on madde oy birliğiyle kabul edildi.

Sanofi "nadir hastalıklar" için AR-GE çalışmalarına hız veriyor Sanofi "nadir hastalıklar" için AR-GE çalışmalarına hız veriyor