Prof. Dr. Naci Görür'den Kuzey Anadolu fay hattı uyarısı: “Zamanı dolmuş veya dolmak üzere” Prof. Dr. Naci Görür'den Kuzey Anadolu fay hattı uyarısı: “Zamanı dolmuş veya dolmak üzere”

‘TÜM İŞÇİLERİN ÜCRETLERİ ASGARİ ÜCRET DÜZEYİNE SIKIŞMAKTADIR’
Ülkede ki ekonomik krizin giderek derinleştiğini söyleyen belediye çalışanı Olcay Genç işçilerin ve emekçilerin geçim sorunlarının ise buna bağlı olarak gün geçtikçe büyüdüğünü söyledi. Ücretlerin her geçen gün insanca yaşam koşullarını sağlayabilecek rakamlardan uzaklaştığını söyleyen Genç “Toplu iş sözleşmeleri ile elde edilen ücret artışları, artan hayat pahalılığı karşısında zaman içerisinde eriyor. Toplu sözleşmeler ile kazanılan sosyal haklar olmadığından tüm işçilerin ücretleri asgari ücret düzeyine sıkışmaktadır” diye konuştu.
‘İYİLEŞTİRİLME YAPILMASI KAÇINILMAZDIR’
Merkezi idareye bağlı kurum ve kuruluşlarında en düşük işçi ücretlerinin 20 bin TL’nin üzerine çıktığı, en düşük memur maaşının ise net 22 bin TL seviyesine geldiği bir ortamda tüm belediye işçilerinin ücretlerinde i seviyesine geldiği bir ortamda tüm belediye işçilerinin ücretlerinde iyileştirme yapılmasının kaçınılmaz olduğunu söyleyen Genç belediye işçilerinin taleplerini sıralayarak şöyle dedi: “İnsanca yaşayacak bir ücret için tüm ücretler iyileştirilmelidir. Belediye şirket işçilerine uygulanan ayrımcılık son bulmalıdır. Kadro ve ilave tediye haklarımız derhal erilmelidir. Vergide adalet sağlanmalı, ücretlerdeki gelir vergisi kesintisi düşürülmelidir.” Genel iş açıklamasına Emek Partisi İl örgütü ve Tüm Bel Sen’de destek verdi.