Metoroloji Genel Müdürlüğü’nün ‘kar’ yağışı uyarısında bulunduğu Dersim’de gece saatlerinde başlayan kar kent merkezi ve 7 ilçeyi beyaza bürüdü. Kar kalınlığı kent merkezinde 30 santimetreye ulaşırken Ovacık, Hozat, Pülümür ilçelerinde 60 santimetreye kadar ulaştı. 

Valilik koordinesinde İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği’ne bağlı 59 araç ve 120 kişilik ekip, köy yollarının ulaşıma kapanması için temizleme ve küreme çalışmalarına başladı. İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği yetkilileri şuan kadar 229 köy yolunun ulaşıma kapandığını ve ekiplerin yolları açmak için yoğun mesai harcadığını belirtti.

İliç’te kapasite artımında DSİ, ‘ Sahanın içme ve kullanma havzasında olmadığı’ görüşü vermiş İliç’te kapasite artımında DSİ, ‘ Sahanın içme ve kullanma havzasında olmadığı’ görüşü vermiş

Belediye ekipleri kent, ilçe merkezindeki karı temizlerken, Karayolları 86'ncı Şube Şefliği'ne bağlı ekipler ise Tunceli- Erzincan kara yolu üzerinde keskin virajlara sahip 2 bin rakımlı Cankurtaran bölgesi ile merkez ve ilçe arasındaki yolları açmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Öte yandan valilik yetkilileri, kar, don ve buzlanma nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olunmasını istedi.