İSTANBUL (AA) - Dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından ziyaret edilen TutAnkhAmun Çocuk Kralın Hazineleri Sergisi 5 Ekim itibarıyla İstanbul Akvaryum Etkinlik Merkezi’nde olacak.

İstanbul Akvaryum'dan yapılan açıklamaya göre, Antik Mısır’da 3 bin 300 yıl önce yaşayan ve 18 yaşında hayatını kaybeden TutAnkhAmun’un mezar odasından çıkan som altın tabutu, altın ve değerli taşlardan yapılmış dünyaca ünlü ölüm maskesi, savaş arabası, silahları, bastonları, mobilyaları gibi günlük eşyaları arasından seçilmiş 400’ün üzerinde eserin birebir replikaları, 5 Ekim’den itibaren İstanbul Akvaryum’un 1.500 metrekarelik Etkinlik Merkezi’nde 15 farklı tema ile sergilenecek.

- "Tut’u ve Hazinelerini, İstanbul Akvaryum Etkinlik Merkezi’nde ağırlayacağız"

Açıklamada görüşlerine yer verilen İstanbul Akvaryum Genel Müdürü Dilek Çapanoğlu, "Deniz altı dünyasının birbirinden değerli varlıklarını ziyaretçilerimizle buluşturmanın yanı sıra küresel değere sahip olan ve dünyanın dört bir yanından ziyaretçilerimizin keyifle gezdiği birçok büyük sergiye ev sahipliği yaptık. Bu vizyonla antik Mısır’ın çocuk kralı olarak anılan TutAnkhAmun’un hazinelerini, İstanbul Akvaryum Etkinlik Merkezi’ne getiriyor olmaktan mutluluk duyuyoruz." ifadelerini kullandı.

Enerjisa Üretim'den Çanakkale'deki arıcılara ekipman ve fidan desteği Enerjisa Üretim'den Çanakkale'deki arıcılara ekipman ve fidan desteği

Sergi kapıları 5 Ekim’de açılacak. Sergi, hafta içi 10.00-19.00 hafta sonu 10.00-20.00 arasında ziyaret edilebilecek. Sergi kapsamında yılsonuna kadar antik Mısır’a ışık tutabilecek sohbetler ve deneyim odaklı etkinlikler gerçekleştirilmesi hedefleniyor.