Belediye tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

İliç’te kapasite artımında DSİ, ‘ Sahanın içme ve kullanma havzasında olmadığı’ görüşü vermiş İliç’te kapasite artımında DSİ, ‘ Sahanın içme ve kullanma havzasında olmadığı’ görüşü vermiş

“ Öncelikle, 12.01.2024 tarihinde belediyemize ait çöp aracından düşerek ağır yaralanan Zülfü Çelikdemir'e acil şifa dileklerimizi iletiyor ve bir an evvel sağlığına kavuşarak aramıza dönmesini bekliyoruz. Yaşanan kaza olayı ile ilgili olarak adli ve idari soruşturma süreçleri başlatılmış olup, titizlikle takip edilmektedir.

Bazı basın yayın organlarında yazılan haberlere dair çalıma arkadaşımızın sağlık durumu ve ciddiyeti nedeniyle açıklama yapmayı etik bulmadığımızı belirtmek isteriz. Çalışma arkadaşımızın sağlığına kavuşması ile birlikte gerekli açıklama yapılacaktır. 

Yaşanan bu kaza olayının nasıl ve neden olduğu konusunda adli makamlarca soruşturma başlatılmıştır. Belediyemizce de aynı gün idari tahkikat başlatılmış olup incelemeler devam etmektedir. Bizler belediye olarak acılı aileyi anlıyoruz. Bizim için elzem olan çalışma arkadaşımızın hayata tutunmasıdır. Belediye olarak her daim çalışma arkadaşımızın    ve ailesinin yanında olacağımızı belirtmek istiyoruz.”