Tunceli’nin her sokağında çukurları ve kırılan kaldırımları görmek mümkün. Halk bunu sürekli görüyorda, belediye Başkanı ve yönetimi bu yolları görmemekte neden ısrarcı bu da merak konusu. Cumhuriyet Mahallesi’nde sözde belediye tarafından bir süre önce başlatılan yol çalışmasının bitirilmemesi nedeniyle yurttaşlar mağdur durumda. Bitmeyen yolun mağduriyetini mahalleli anlattı. 

“ÜÇ HAFTADIR YOL ÇALIŞMASI YAPILMIYOR”

Yol çalışmasının bitirilmemesine tepki gösteren Emine Talay, “Burayı böyle bıraktılar hep toz toprak çıkıyor. Arabalar neredeyse birbirine çarpacaklar, böyle olmaz. Bu yolu da artık yapsınlar, üç haftadır bu yol bu şekilde bekliyor” diye belirtti.

3 hafta önce yol çalışması yapılmaya başlandığını belirten Harun Ayhan ise, “İlk 2-3 gün çalıştıktan sonra bu şekilde bıraktılar. Araçlar yoldan geçtiği zaman çıkan tozlar insanların evlerine giriyor. Yol yapılmadığı için otobüs ve minibüs buraya gelmiyor. Burada yol sorununun dışında kaldırım sorunumuz da var, mahallemizde kaldırım yok ben çocuğumu bebek arabasıyla yolun ortasında gezdiriyorum. Hiç kimse belediyenin hizmetlerinden memnun değil” dedi.

“BÖYLE BELEDİYECİLİK OLMAZ”

Üç haftadır yapılan yolun bitmediğini ve sulama da yapılmadığını dile getiren Naciye Özer, “Evler hep toz duman içerisinde. 10 metrelik yeri 3 haftadır hiç kimse ilgilenmiyor. Lütfen bir an önce bu yol yapımını bitirsinler ve bizi bu sıkıntıdan kurtarsınlar” diye ifade etti.

Ankara’dan misafir olarak geldiğini söyleyen Zülfiye Karaturan da, “Araç mahalleye gelemediği için evimize gidebilmek için güneşte yürümek zorunda kalıyoruz. Böyle belediyecilik olmaz, yol yapılmadığı için buranın tozunu yutuyoruz” diye konuştu.

“AKSAKLIK DİĞER KURUMLARDAN KAYNAKLANMIŞTIR”

Hakkari Milli Eğitim Yılmaz, ekmek üretimi yapılan liseyi ziyaret etti Hakkari Milli Eğitim Yılmaz, ekmek üretimi yapılan liseyi ziyaret etti

Dersim Belediye Başkan Yardımcısı Ümit Kaya ise konuya ilişkin şunları söyledi:

“Geçen hafta pazartesi gününden başlayan ve perşembe akşamı asfalt sökmesi tamamlanan çalışma telekom ve doğalgaz hatlarının deplase edilmesi çalışması yapılması için diğer kurumların çalışmalarının bitirilmesi beklenmiş bugün itibari ile diğer kurumlar hatlarını deplase etmiş yarın belediye ekipleri yolun düzenlemesini tamamlayıp asfalt dökmeye hazır hale getirilecektir. Aksaklığın diğer kurumların hatlarını deplaseyi geç yapmalarından kaynaklanmistir.”