Array

VAN (AA) - Van'ın Başkale ilçesinde görevli öğretmenler, kullanılmayan konteyneri, öğrencileri için kütüphane haline getirdi.

Başkale İlkokulu'ndaki öğretmeler, İran'da 23 Şubat 2020'de yaşanan sarsıntıdan etkilenen mahallelere bırakılan ancak zamanla kullanılmayan konteyneri kütüphaneye dönüştürmek için çalışma başlattı.

Bitlis'te 2 aile arasındaki husumet barışla sonuçlandırıldı Bitlis'te 2 aile arasındaki husumet barışla sonuçlandırıldı

Kaymakamlık, belediye ve velilerin desteğiyle mahalleden alınan konteynerin okulun bahçesine yerleştirilmesini sağlayan öğretmenler, eksiklerini tamamlayıp içine paletlerden oturaklar yaptı, kitaplar ve zeka oyunları bıraktı.

"Düşyeri Çocuk Kütüphanesi" adı verilen kütüphanenin açılışını, Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Mustafa Çelik yaptı.

Kütüphanede öğrenci ve öğretmenlerle bir araya gelerek kitap okuyan Çelik, öğretmenlere teşekkür etti.

Okul Müdürü Mesut Bozkurt, okula bir kütüphane kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Kullanılmayan konteynerleri geri dönüşüm kapsamında değerlendirdiklerini anlatan Bozkurt, "Öğretmenler ve velilerimizle birlikte çalıştık. Her kitap, farklı bir dünyadır. Güzel ülkemizin geleceği olan çocuklarımızın okuyan, üreten ve vatanına hayırlı evlat olmaları tek dileğimizdir. Başkale İlkokulu olarak yaptığımız bu projenin amacına ulaşacağını umuyoruz. Bu süreçte bize destek veren Kaymakamımız, okul aile birliği üyelerimiz ve öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ederim." diye konuştu.